yeni-iphone-se-cikis-tarihi

Apple’ın uzun zamandır merakla beklenen ve iPhone SE serisinin devamı niteliğinde olan yeni akıllı telefonuyla ilgili bir süredir pek çok iddia ortaya atılıyordu. “9to5Mac”, yeni iPhone SE modelinin piyasaya çıkış tarihi ve tanıtım zamanına ilişkin paylaşılan iddialar arasına bir yenisini daha ekledi. Aktarılan detaylara göre teknoloji devi, uygun fiyatlı yeni iPhone’unu çok kısa bir süre içerisinde görücüye çıkarabilir.

Geçen yıldan bu yana, teknoloji devi Apple’ın 2020 içerisinde iPhone SE’nin devamı niteliğindeki daha ulaşılabilir fiyatlara sahip bir telefonu kullanıcı beğenisine sunacağı konuşuluyordu. Özellikle iPhone fiyatlarının oldukça yüksek rakamlara fırlamasının ardından yeni iPhone SE modelinin piyasaya çıkış tarihi de pek çok kişi için ciddi bir merak konusu olmuştu. Bu süre içerisinde, telefona ilişkin pek çok iddia ortaya atıldı. “9to5Mac” ise yeni iPhone SE ve çıkış tarihi ile ilgili iddialar arasına bir yenisini daha ekledi. Apple’a ilişkin bilgileri sızdırmasıyla ünlü site, iPhone SE’nin yeni modelinin Nisan’ın ilk haftası gibi çok kısa bir süre içerisinde tanıtılarak satışa koyulacağını iddia etti.  

yeni-iphone-se-cikis-tarihi

Telefonun ismiyle ilgili ise önceden iddia edildiği gibi iPhone 9” veya iPhone SE 2” adını almak yerine modelin, serinin orijinal telefonunda olduğu şekilde sadece iPhone SE” olarak adlandırılacağı ifade edildi. “9to5Mac; Apple’ın, yeni modelin ismine “Pro”, “Max veya “Ultra” gibi herhangi bir kelime eklemeyeceğini belirtti. Diğer yandan iPhone SE serisine ilk eklenen model, iPhone 5S’in kasasına ve iPhone 6’nın dahili özelliklerine sahipti. Yeni modelin ise iPhone 8’deki gibi geniş bir kasaya, tek bir arka kameraya, Touch ID” teknolojisine ve diğer dahili özelliklere sahip olacağı bildirildi. 

Yeni iPhone SE ‘nin fiyatı 399 dolardan başlayacak

Aktarılan diğer detaylara göre yeni iPhone SE; 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere 3 farklı depolama alanı seçeneğiyle kullanıcı beğenisine sunulacak. Markamodeli beyaz, siyah ve kırmızı renk seçenekleriyle görücüye çıkaracak. Ürün bununla birlikte, 399 dolardan başlayan fiyatlarla raflardaki yerini alacak. Daha önce yeni iPhone SE’nin tanıtım zamanına yönelik iddialar, 31 Mart tarihine işaret etmişti. Fakat bu tarih içerisinde, teknoloji devi herhangi bir resmi tanıtım etkinliği gerçekleştirmedi.  

Yeni iddialar, markanın bu tarihi 3 Nisan’a çektiğine işaret ediyor. Apple’ın, son iddiaların konusu olan tarihlerde iPhone SE’yi gerçekten görücüye çıkarıp çıkarmayacağı ise henüz bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Coronavirüs, iPhone SE 2 çıkış tarihini erteleyebilir

iPhone SE 2, beklenenden daha büyük olacak

Yeni iPhone modelleri, iPad Pro’lar gibi LIDAR sensörlerle gelebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz