Oppo A12

Giriş seviyesi cep telefonları, makul teknik özellikleri ile birlikte günlük işleri sorunsuz bir şekilde halledebilecek cep telefonlarıdır. Hatta bazı düşük sistem gereksinimine sahip oyunları bile oynatabilirler. Tabii ki giriş seviyesi cep telefonlarının tercih edilmesinin ve üretilmesinin temel sebebi ucuz olmalarıdır. Oppo’nun yeni giriş seviyesi cep telefonu Oppo A12 ‘nin teknik özellikleri ve render görüntüsü ortaya ortaya çıktı.

Son dönemde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Çinli teknoloji firması Oppo’nun yeni giriş seviyesi cep telefonunun, teknik özellikleri ve render görüntüleri ortaya çıktı. Giriş seviyesi olarak konumlandırılabilecek olan Oppo A12, teknik özellikleri ile günlük işleri halledebilmeyi amaçlayan bir model. Ayrıca giriş seviyesi bir cep telefonuna göre son derece şık ve dinamik bir tasarıma sahip. 

Oppo A12 teknik özellikler 

Oppo A12 teknik özellikler 

Oppo’nun yeni giriş sevisi cep telefonunun 6.22 inçlik bir ekranı bulunuyor. Bu ekran LCD teknolojisini kullanıyor ve HD+ çözünürlüğe sahip. Giriş seviyesi bir cep telefonundan beklenen bir ekran olduğunu söyleyebiliriz.  

İşlemci olarak ise MediaTek üretimi Helio P35 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 12 nm teknolojisi ile üretilmiş, toplam 8 çekirdekten oluşan bir işlemci. İşlemcinin içerisinde bulunan çekirdeklerden dört tanesi 2.3 GHz frekans hızında çalışıyor. Geriye kalan dört çekirdek ise 1.8 GHz frekans hızında çalışıyor. Bu işlemci ile birlikte cep telefonunun iki farklı bellek seçeneği bulunuyor. Oppo A12 ‘nin 3 GB bellek seçeneğine sahip olan modeline, 32 GB depolama alanı eşlik ediyor. 4 GB belleği olan modeline ise 64 GB depolama alanı eşlik ediyor. İşletim sistemi olarak ise Android 9 kullanıyor. Bu donanım özellikleri ile birlikte cep telefonunun günlük işlerin altından rahatlıkla kalkabileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca yüksek grafik ayarlarına olmasa bile, oyunlar oynatabilir. 

Arka tarafında iki kameralı bir sisteme sahip olan A12’nin ana kamerasının büyüklüğü 13 MP. Bu kameranın f değeri ise 2.2 olarak biliniyor. Yani düşük ışık altında fotoğraf çekimlerinde, iddiası olmayan bir cep telefonu olduğu ortaya çıkıyor. Ana kameramıza ek olarak 2 MP’lik alan derinliği için yardımcı olan bir kamera daha bulunuyor. Ön kamera olarak ise karşımıza, 5 MP’lik bir kamera çıkıyor. Bu kamera damla çentiğin içine konumlandırılmış durumda.  

Cep telefonu tüm bu teknik özelliklerini 4230 mAh’lik bir batarya ile besliyor. Telefonun tanıtım tarihi ya da fiyatlandırması hakkında sızıntı bir bilgi maalesef bulunmuyor. 

AKILLI TÜRK HAMAMI, TİKTOK, TİNDER, BİTCOİN – DigiToll #2048

İlgili Haberler:

Orta segment Vivo Y50 ‘nin özellikleri ortaya çıktı 

Dört kameralı, orta segment Vivo V19 tanıtıldı

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz