Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

PUBG Mobile, 8 Ocak 2022 tarihinde P HMS entegreli bir şekilde Huawei AppGallery içerisinde yer alacak. Oyun, bu sayede Harmony OS kullanıcıları tarafından da erişilebilecek.

Huawei, Google hizmetlerinden engellendikten sonra tamamen kendi ekosistemini kurmaya başladı. Tamamen kendine ait işletim sistemini kuran Huawei, mobil oyuncular tarafından uzun zamandır beklenen AppGallery içerisinde yayınlanacak.

Battleground oyunlarını seven Huawei kullanıcıları, 8 Ocak 2022 tarihinden itibaren PUBG Mobile’a erişim sağlayabilecek. Bununla birlikte PUBG Mobile, tüm mobil işletim sistemleri için erişilebilir olacak.

pubg-14-1-guncelleme-notlari-teknosafari

Bilindiği üzere Huawei, 2019 yılından bu yana Google servislerine erişim sağlayamıyor. Şiket, dünya geneli teknoloji devi olacak iken önüne koyulan engel, şirkete çok büyük zarar verdi. Bununla birlikte ise Huawei, tüm kontrolün kendisine olduğu bir ekosistem kuruyor.

Uzun zamandır Harmony OS geliştiricileri, özellikle PUBG Mobile oyununun entegrasyonu üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Oyunun HMS entegrasyonları tamamlandıktan sonra tüm kullanıcılar için erişime sunulacak.

Şimdiye kadar Huawei marka akıllı telefonlar, APK ile oynanabiliyordu. Ancak oyun, herhangi bir şekilde resmi olarak desteklenmiyordu. Yarın itibari ile PUBG Mobile, AppGallery içerisinde de yer alarak daha fazla oyuncuya hitap edecek.

İlginizi Çekebilir:

GeForce Now kütüphanesi 8 yeni oyun ile genişliyor

Asus, RTX 3050 serisi ekran kartlarını duyurdu

Samsung Galaxy S21 FE 5G fiyatı belli oldu

Google, yeni Android özelliklerini duyurdu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz