google-android-teknosafari

Google, pandemi sebebi ile CES 2022 etkinliğine katılmamış olsa da, bir blog gönderisi aracılığıyla 2022 yılında yayınlamayı planladığı Android özelliklerini duyurdu.

CES 2022 etkinliği hızlı bir şekilde ilerlerken bazı şirketler, pandemi sebebi ile bu etkinliğe katılmadı. Bu şirketlerden biri olan Google, etkinliğe katılmamış olsa da yeni teknolojilerini duyuruyor. Şirket, 2022 yılında yayınlanması planlanan yeni Android özelliklerini duyurdu.

Bir blog yazısı üzerinden paylaşımda bulunan Google, Android’e eklenecek olan üç yeniliği anlattı. Bu yenilikler, cihazlar arası hızlı bağlantı, cihazları kilitleme ve diğer cihaz entegrasyonları şeklinde belirtildi.

google-ces-2022-teknosafari

Anlatılan yeni özelliklerden en dikkat çekeni, cihazların çok daha hızlı bağlanması oldu. Google’ın en fazla odaklandığı konu olan cihazlar arası bağlantı, Fast Pair özelliği ile birlikte sunuluyor. Fast Pair özelliği ile Bluetooth aracılığı ile diğer cihazlar ile bağlantı kurulabiliyor. Şirket, yaptığı yeni açıklama ile televizyonlar, akıllı ev ürünleri ve Chromebook gibi cihazlar için Fast Pair desteği sunmak istediğini açıkladı.

Bunların yanında kullanıcılar, Chromebook cihazlarının kilidini Android telefonları üzerinden açabiliyor. Google, bunu WearOS işletim sistemli akıllı cihazlarda olduğu gibi genişletmek istiyor. Bununla birlikte şirket, Ultra Wideband teknolojisini de kullanarak otomobil entegrasyonu dahil hizmetlerini genişletecek.

Google’ın açıklamalarına göre, 2022 yılının odağı cihazların birbirleri ile iletişimi olacak. Cihazlar arası veri ve medya, çok daha iyi düzeyde etkileşime geçebilecek. Örneğin bir kişi, kulaklık ile tabletinden video izlerken, telefon çaldığında kulaklık otomatik olarak telefona bağlanacak. Görüşme sonlandığında ise kulaklık, yeniden tablete bağlanacak.

İlginizi Çekebilir:

Harmony OS 3.0 çıkış tarihi belli oldu

Samsung televizyonlara GeForce Now ve Google Stadia desteği geliyor

Samsung, 4K 240 Hz monitör üzerinde çalışıyor

Tesla, 2021 yılı satış sayısını paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz