Cuma, Ekim 22, 2021
Ana SayfaTeknosafariPUBG Mobile, Yeni 1.0 Sürümü ve 2020 Dünya Şampiyonası ile İlgili Detayları...

PUBG Mobile, Yeni 1.0 Sürümü ve 2020 Dünya Şampiyonası ile İlgili Detayları Duyurdu 

PUBG Mobile, 8 Eylül’de yayınlanacak 1.0 sürümü ve 2020 Dünya şampiyonası ile ilgili tüm detayları duyurdu. Dünyanın en büyük mobil e-spor turnuvası olduğu belirtilen PUBG Mobile Dünya Şampiyonası’nın, Kasım ayında başlayacağı ve 2 milyon dolarlık bir ödül havuzuna sahip olacağı ifade edildi.  

Popüler mobil video-oyunu PUBG Mobile, 8 Eylül’de yayınlanacak 1.0 sürümü ve 2020 Dünya Şampiyonası ile ilgili tüm detayların yer aldığı bir açıklama yayınladı. Aktarılan detaylara göre, PUBG Mobile Dünya Ligi (PMWL) ve Dünya Şampiyonası tek bir etkinlikte birleştirilerek dünyanın en büyük mobil espor turnuvası olan PUBG Mobile Global Şampiyonası (PMGC) hayata geçirilecek. PMGC’nin ilk sezonu olan Season Zero, Kasım ayının sonlarına doğru başlayacak ve Amerika, Avrupa, Güney Asya, Güneydoğu Asya, Orta Doğu ve Çin’den profesyonel takımlar, e-spor tarihindeki en yüksek rakam niteliğinde olan 2 milyon dolarlık ödül havuzundan en büyük payı kaparak Global Şampiyon” olmak için karşı karşıya gelecekKüresel pandemi sebebiyle PMGC Season Zero için etkinlik alanında izleyici olmayacak. Ancak güvenli olduğu takdirde, Kasım ayı sonunda başlayan ligde seyirci yer alabilecek. Qualcomm Technologies ise PMGC’nin resmi sponsoru olacak. 

Diğer yandan; PUBG Mobile, bu sene dünya çapındaki yıllık e-spor programını tamamladı. Artık birden çok ülke ve bölgedeki amatörden yarı-profesyonel ve profesyonel oyunculara kadar tüm seviyedeki oyuncular destekleniyor ve programla birlikte e-spor yıldızı olmalarının yolu açılıyor. En düşük seviyede yer alan oyuncular için “Ulusal” ve “Kampüs” şampiyonaları ile üçüncü parti etkinlikleri yapılıyor. Yarı-profesyonel oyuncular için düzenlenen PUBG Mobile Club Open (PMCO)ın ise bu sene 150’nin üzerinde ülkeyi ve 16 bölgeyi kapsayacağı ifade ediliyor. İlkbahar ve Sonbahar kayıtlarıyla birlikte PUBG Mobile e-spor turnuvalarının, 120 bini aşkın oyuncuya ev sahipliği yaptığı belirtiliyor. 

PUBG Mobile 2020 Dünya Şampiyonası

Söz konusu e-spor ekosisteminin, “PUBG Mobile Pro League (PMPL)” ile ek bir profesyonel yarışmayı da oyun-severlerin beğenisine sunduğuna işaret ediliyor. 7 bölgede toplamda 152 takımın katılımıyla düzenlenen bu turnuvaların, toplamda 28 milyon saat izlendiği belirtiliyor. Temmuz ve Ağustos ayında ise yeni PUBG Mobile World League (PMWL) Season Zero etkinliğine, Doğu ve Batı liglerinden 40 adet takımın katılım sağladığı ifade ediliyor. Etkinliğin aynı anda izleyen sayısının en zirve noktasında 1.1 milyon kişiye ulaştığı ve toplamda 40 milyon saat izlenmeyle, PUBG Mobile espor tarihinde en çok izlenen etkinlik olduğu görülüyorEsports Charts da PUBG Mobile World League 2020 East’in, en popüler çevrimiçi etkinlik olduğuna işaret ediyor. 

PUBG Mobile 1.0 sürümü ile kullanıcı arayüzü yenilenecek 

PUBG Mobile 1.0 Sürümü

Öte yandan; dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olarak üç yıllık başarısının ardından PUBG Mobile, 8 Eylül günü sunulacak 1.0 sürümü ile yeni kullanıcı arayüzü ve yeni oynanış özelliklerine kavuşacak ve mobildeki en gerçekçi taktiksel turnuva deneyimini oyun-severlerin beğenisine sunmayı hedefleyecek. Aktarılan detaylara göre; oyun meraklılarının 1.0 sürümünden beklentilerinin çok daha üstünde detay sunan yeni teknolojiler, oyunun kalitesini tamamen iyileştirmek için oyuna yerleştirilecek. Oyun karakterleri ve Ana Lobi’deki ışıklandırma ve ortamla birlikte oyunun ikonik ortamları da iyileştirilecek. 

Partiküller, duman efektleri, patlamalar, namlu ışıkları ve dürbün etkileşimleri, artık her atışın daha gerçekçi görünmesini sağlayacak. Paraşütle atlama, koşma, fırlatma ve diğer önemli hareketler de en iyi ‘Battle Royale’ deneyimi için iyileştirilecek. Işıklandırma sistemi ve kaplama kalitesinde yapılan güncellemeler de bitki örtüsü, gökyüzü ve suyu daha gerçekçi hale getirecek. Daha gerçekçi bir his ve yüksek kaliteli deneyim sunmak için modeller ve kaplama kalitesi de iyileştirilmiş olacak.  

PUBG Mobile kullanıcı arayüzü, gözleri yormayacak şekilde iyileştirilecek

PUBG Mobile Kullanıcı Arayüzü

Oyunculara daha kolay ve sezgisel bir kontrol deneyimi sunmak için PUBG Mobile oyununun kullanıcı arayüzü ve interaktif deneyimleri de en baştan hazırlanacak. Tüm etkileşim, görsellik, hareketler ve ses efektlerinin kalitesi yükseltilecek. Arayüz, gözleri yormayacak şekilde iyileştirilirken yeni görsel teknoloji elementleriyle güncellenecek. Ayrıca oyundaki çoğu renk, oyuncuların ruh hallerini daha doğru yansıtacak şekilde düzenlenecek. 

Oyuncuların aradıklarını daha kolay bulmaları ve kullanıcılara iyileştirilmiş kontroller sunmak için de yenilikçi çoklu ekran değiştirme modu, PUBG Mobile’a özel olarak sunulacak. Oyunda halihazırda bulunan işlevler, ekranda daha düzenli şekilde yer alacak. Oyunlar, topluluk ve satın alım kısımları 3 farklı alana ayrılarak düzenlenecek. Buna ek olarak oyuncular, kendi düzenlerini de oluşturabilecek. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

PUBG Mobile, Yeni Antik Gizem Modu Güncellemesini Duyurdu 

PUBG Mobile, Yeni Bir Hile Karşıtı Önlem Tanıttı

PUBG Mobile’a Yeni Güncelleme Geldi: Miramar Haritası Yenilendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR