Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaHaberFormula 1, 2020 Yılında 9 Yıl Aradan Sonra Yeniden İstanbul Park’ta!  

Formula 1, 2020 Yılında 9 Yıl Aradan Sonra Yeniden İstanbul Park’ta!  

Formula 1, Kasım ayında 9 yıl aradan sonra yeniden İstanbul’a dönüyor. Aktarılan detaylara göre; sezonun on dördüncü yarışı olan Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020, 13-14-15 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek.  

Türkiye’nin 2005-2011 yılları arasında ev sahipliği yaptığı Formula 1, 9 yıl aradan sonra 2020 yılı takvimi kapsamında Kasım ayında gerçekleştirilecek yarışla birlikte Intercity İstanbul Park’a geri dönüyor. Sezonun 14. yarışı olan Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020, 13-14-15 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştiriliyor. Dünya genelinde milyonlarca izleyicisi bulunan Formula 1’in, ülkelerin tanıtım faaliyetlerinde önemli bir yere sahip olduğu biliniyor. 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın, Formula 1 yarışlarının Türkiye’ye geri getirilmesi projesini Intercity’ye vermiş olduğu ifade ediliyor. Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, konuya ilişkin açıklamasında “Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1’i tekrar Türkiye’ye getirdiğimiz için büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Dünyanın en özel pistlerinden Intercity İstanbul Park’ın işletmesini aldığımız 2013 yılından bu yana, Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi konusundaki çalışmalarımızın başarıyla sonuçlanması ülkemize hayırlı olsun. 2013 yılından bu yana gözümüz gibi baktığımız, Türkiye’nin en önemli yatırımlarından Intercity İstanbul Park’taki büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtacağız” ifadelerini kullanıyor.  

Bununla birlikte Ak, sözleşmeyi Intercity olarak tüm yükümlülüklerini üstlenerek imzaladıklarını ve proje süresince devlet desteğini arkalarında hissettiklerini de sözlerine ekliyor. “Bu sözleşmeyi Intercity olarak tüm yükümlülüklerini kendimiz üstlenerek imzaladık. Formula 1’i tekrar ülkemize kazandırırken, tüm dünyanın ve Türkiye’nin içinden geçtiği böylesine zorlu zamanlarda devletimize yük olmamak çok önemliydi diyen Ak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vprojeye emek veren herkese teşekkürlerini iletiyor.  

Intercity İstanbul Park, 9 yıllık süreçte her an Formula 1 yarışına hazır haldeydi 

Formula 1 Intercity İstanbul Park

Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi çalışmalarını, Intercity İstanbul Park pistinin işletmesini aldıkları 2013 yılından bu yana büyük bir arzu ve titizlikle yürüttüklerini de ifade eden Vural Ak, açıklamasında “Dünyanın en özel pistlerinden Intercity İstanbul Park’ın işletmesini devraldığımız ilk günden bu yana motor sporları, trafik güvenliği ve otomotiv sektörü için her yıl 300 günden fazla etkinlik, eğitim programları ve festivaller düzenliyoruz. Formula 1 yönetiminin 2020 yılı takvimine İstanbul’u da dahil etmesindeki en önemli faktörlerden bir tanesi de yarışların yapılmadığı 9 yıllık süreçte pistin her an yarış olacakmışçasına aktif ve hazır olmasıydı” ifadelerine yer veriyor.

Yarışın, Kasım ayında büyük bir ilgiyle karşılanmasını bekleniyor. Birçok Türk kullanıcı, sosyal medya platformlarında Formula 1’e duyduğu özlemi dile getiriyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

CarNext.com, Formula 1 yarışçısı Max Verstappen ile iş birliği yaptı

BMW, Formula E’de kullanılacak güvenlik araçlarını tanıttı!

NISSAN, 100% elektrikli SUV otomobilini ve yeni teknolojilerini CES 2020’de tanıttı

BMW, ikonik otomobili i8’in üretimini durduruyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR