Razer Yeni Blade Serisini Duyurdu

CES 2022 etkinliğinde Razer yeni blade serisini duyurdu. Güncellenen oyun dizüstü bilgisayarlarının özellikleri ve fiyatı hakkında detaylar haberimizde.

Razer, 2022’ye Razer Blade 14, Razer Blade 15 ve Razer Blade 17 dahil olmak üzere yeni Razer Blade oyun dizüstü bilgisayar modellerini tanıtarak başladı.

“Razer’ın Sistemler İş Birimi Kıdemli Direktörü Travis Furst “Razer Blade serisi, hareket halindeyken masaüstü sınıfı performans sağlayarak en iyi oyun dizüstü bilgisayarı olmaya devam ediyor” dedi ve ekledi “İçerik üreticilerinin muhteşem ekranlar, mevcut NVIDIA Studio sürücüleri ve 14 adede kadar Çekirdekli CPU’larla her yerde çalışmasını sağladık. Kullanıcılar, grafik, bellek ve işleme teknolojisinde en son ve en iyiyi elde ederken, oyun oynama veya İçerik üretme ihtiyaçlarına en uygun herhangi bir model veya konfigürasyonu seçme olanağına sahip olacaklar.”

Razer Blade 14, 15 ve 17, hem AMD hem de Intel’deki en son gelişmelerle destekleniyor. Blade 14, yeni nesil AMD️ Ryzen 6000 Serisi işlemcileden güç alıyor. Hem Blade 15 hem de Blade 17, önceki 8 çekirdekli nesle göre yeni 14 çekirdekli Intel Core i9-12900H’ye kadar ️ 12. nesil Intel Core H-Serisi İşlemcilerle alınabiliyor.

Her Razer Blade, CNC ile işlenmiş alüminyum kasaya sahipAyrıca yeni Blade’ler, biraz daha büyük tuşlarla yenilenmiş bir klavye tasarımına sahip, böylece yazma deneyimini daha ergonomik hale getirmeyi amaçlıyor. Yeni tasarım ayrıca lazer kesimli hoparlörler, daha ince bir profile sahip bir menteşe ve daha iyi soğutma kanalları oluşturmak için yeniden konumlandırışlmış lastik ayaklara da sahip.

 

Blade 14

razer blade 14

Yeni Razer Blade 14, yeni AMD️ Ryzen 9 işlemci ve 16 GB DDR5 bellekle donatılmış.

Blade 14, oyun bilgisayarı olmanın yanı sıra ince, hafif ve kompakt bir cihaz olmaya devam ediyor. Razer Blade 14 de performans geliştirmelerine ek Windows Hello’yu destekleyen 1080p IR web kamera geliştirmesi de mevcut.

Blade 15

razer blade 15

Razer Blade 15, hem NVIDIA GeForce hem de Intel’den en yeni yonga setlerini sunmanın ötesinde, en yeni donanımdan en iyi şekilde yararlanmak için son teknoloji ekranlarla geri dönüyor. Blade 15, Full HD 360Hz ve QHD 240Hz konfigürasyonlarının yanı sıra yepyeni bir UHD 144Hz konfigürasyonu da dahil olmak üzere görüntüleme teknolojisinde en iyinin en iyisini sunmaya devam edecek. Yeni IPS dereceli ekran, oyun oynarken veya içerik oluştururken üstün netlik ve kontrast sağlamak için DCI-P3 renk gamının %100’ünü aynı anda kaplarken, önceki nesillerin 60 Hz’sine göre geliştirilmiş yenileme hızlarına sahiptir. En güçlü işlemciler, sınırları zorlayan ekranlar ve tamamı ince ayarlanmış birinci sınıf bir kasaya yerleştirilmiş ışık hızında belleğe sahip Razer Blade 15, mükemmel oyun dizüstü bilgisayarı olmaya devam ediyor.

Blade 17

razer blade 17

Yeni Razer Blade 17, Razer tarafından masaüstünden dizüstüne geçme arayışında olanlara yönelik olarak konumlandırılıyor. Razer Blade 17, selefini müzik ve oyun oyun deneyiminde ikiye katlıyor. Önceki modelde dört hoparlör yer alırken, yeni Blade 17’de sekiz toplam hoparlöre sahip yeni sistem sayesinde daha derinlikli bir ses deneyimi vadediliyor. NVIDIA Studio platform desteği sayesinde, içerik oluşturucuları ayrıca en popüler 70’ten fazla yaratıcı uygulamada ve NVIDIA Omniverse, Broadcast ve Canvas gibi bir dizi özel uygulamada RTX hızlandırmadan faydalanabiliyor. Oyuncular ise önceki nesillere göre 10 WHr’ten fazla artış sağlanmış 82 WHr kapasiteli dahili pil ile fişe bağlı kalmadan öncekinden daha uzun saatler oyun oynamanın keyfini çıkarabilecek. Öte yandan Blade 17 ile seyahat edenler de düşünülmüş. Eski teknolojili, tuğla büyüklüğünde 180 W şarj aleti yerine yeni GaN teknolojili 280 W şarj cihazıyla birlikte gezerken daha az yük taşınacak.

Klasik Özellikler ve Genişletilmiş Razer Bakımı

Razer Blade 14, 15 ve 17’nin yeni serileri; yüklü olarak gelen Windows 11 yanında başta DirectStorage, Xbox GameBar ve Xbox Game Pass dahil olmak üzere bir dizi uygulama ile geliyor. Ayrıca her Razer Blade’de kasanın yan kısımları, USB-C, HDMI 2.1, UHS-II SD kart okuyucu gibi çeşitli girişlerle donatılmış. Böylece kullanıcılar dönüştürücü ihtiyacı olmadan hemen hemen her şeye bağlanabiliyor.

Üç Razer Blade’in de klavyeleri, üretkenlik veya oyun için özelleştirilebilen Razer Chroma RGB üzerinden kontrol edilebiliyor. Ayrıca öne bakan hoparlörler de ses konusunda iddialı. Tüm yeni Razer Blade’ler dahili hoparlör ya da herhangi bir analog kulaklık üzerinden THX sertifikalı THX Spatial Audio ses kalitesi ile film, müzik veya oyunlarda 360 derecelik saran bir ses ortamı sağlamayı hedefliyor.

Ek olarak, yeni nesil Razer Blade’ler 2 yıla kadar uzatılmış yeni bir pil garantisi ile sunulacağı da Razer kanadından gelen bilgiler arasında.

FİYAT & SATIŞA ÇIKIŞ

Razer yeni Blade serisini duyurdu. Yeni Razer Blade 14, 1,999.99$ /2,199.99€’dan başlayacak ve 10 Şubat’ta Razer.com, Razer Store mağazaları ve seçkin perakendecilerde ön siparişe açılırken, 2022’nin ilk çeyreğinde seçkin perakendecilerde satışa sunulacak.

Yeni Razer Blade 15, 2,499.99$ /2.799.99€’dan başlayacak ve 25 Ocak’ta sadece Razer.com ve Razer Store mağazalarından ön siparişe açılırken, 2022’nin ilk çeyreğinde seçkin perakendecilerde satışa sunulacak.

Yeni Razer Blade 17, 2,699.99$ /2,999.99€’dan başlayacak ve 25 Ocak’ta yalnızca Razer.com ve Razer Store mağazalarından ön siparişe açılırken, 2022’nin ilk çeyreğinde seçkin perakendecilerde satışa sunulacak.

Tekno Safari YouTube kanalına buradan abone olabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir:

Intel, 12. nesil Alder Lake işlemci modellerini tanıttı

PlayStation VR 2 resmi olarak duyuruldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz