playstation-vr-8-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sony, CES 2022 kapsamında PlayStation 5 için hazırlanan PlayStaton VR 2 resmi olarak duyuruldu. Ekipman ile oynanabilecek ilk oyun ise Horizon: Call of the Mountain olacak.

CES 2022 fuarı, her yıl gerçekleştirilen en büyük teknoloji fuarı olarak anılıyor. Bununla birlikte fuar, bu sene Omicron virüsü sebebi ile büyük kayıplar yaşadı. Ancak yine de etkinlik kapsamında yeni teknolojiler tanıtılmaya devam ediyor.

Sony, CES 2022 kapsamında aktif bir şekilde rol alan şirketlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, etkinlik içerisinde yepyeni televizyon modellerini tanıtırken, PlayStaton 5 için hazırlanan PlayStation VR 2 oyun ekipmanlarını da tanıttı.

Yeni VR kontrolcüleri ve ekipmanları ile oynanabilecek ilk oyun, Horizon: Call of the Mountain oldu. Gözlükler, 120 Hz tazeleme oranı sunan 2000 x 2040 piksel çözünürlükte OLED ekranlara sahip. 110 derece görüş alanı sunan gözlükler, hem hareket hem de göz takibi yapabiliyor.

VR seti, hareketleri ve gözleri izlemek için 4 kameraya sahip. Ancak gözlüğün tasarımı ile ilgili bir bilgi paylaşılmış değil. VR seti ile oynanabilecek ilk oyun olan Horizon: Call of the Mountain, Horizon Zero Dawn oyununun devamı niteliğinde olacak.

Bunların yanında yeni VR setinin fiyatı ve çıkış tarihi konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmış değil.

İlginizi Çekebilir:

Harmony OS 3.0 çıkış tarihi belli oldu

Samsung televizyonlara GeForce Now ve Google Stadia desteği geliyor

Samsung, 4K 240 Hz monitör üzerinde çalışıyor

Tesla, 2021 yılı satış sayısını paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz