Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger’ın çatı şirketi olan Meta, sürekli olarak bu uygulamalar üzerinde farklı yenilikler yaparak her geçen gün kullanıcı deneyimini daha fazla artırıyor. Bu yeniliklerden birisi de söz konusu uygulamalara gelen Reels özelliği. Öyle ki, Meta’nın yapmış olduğu açıklamaya göre, Reels sayesinde kullanıcıların Instagram’da geçirdikleri süre %24 artmış durumda.
Meta şirketler grubu tarafından yapılan bir açıklamaya göre, son zamanlarda oldukça popüler olan Reels uygulaması, Instagram’da kalma sürelerini oldukça olumlu bir şekilde etkiliyor. Buna göre, Reels paylaşımlar son altı ayda ikiye katlanırken diğer yandan da kullanıcıların Instagram’da kalma süreleri yüzde 24 artmış durumda. Ve işte detaylar!

Meta Yıllık Gelirini Yüzde 3 Artırdı

Instagram, WhatsApp, Messenger ve Facebook gibi dünyanın en popüler uygulamalarını çatısı altında toplayan Meta, daha geçtiğimiz günlerde 2023’ün ilk üç ayına dair kazanç raporunu kamuoyu ile paylaşmıştı. Buna göre şirket, gelirlerinde yıllık oranda %3’lük bir artışı yakalayarak son üç çeyrekteki düşüş trendine nihayet bir son vermişti. Bu artışın nedeni ise Meta’nın ünlü CEO’su Mark Zuckerberg’e göre Instagram’ın Reels uygulamasını devreye sokması oldu. Çünkü yapılan incelemelere göre Reels çıktığından bu yana Instagram’da geçirilen süre oldukça önemli derecede bir artış göstermiş durumda.

Kullanıcılar Instagram’da Daha Uzun Süre Kalıyor

Ünlü milyarder CEO Mark Zuckerberg’e göre, yapay zekâ destekli içerik önerilerine sahip olan Reels özelliği devreye girer girmez kullanıcıların Instagram’da geçirdikleri süre yüzde 24 oranında artış göstermiş durumda. Zuckerberg’e göre önerilere ve sıralama sistemlerine olan yatırımları, bu konuda elde ettikleri başarıya büyük katkı sağlamış durumda. Ve yine Reels videolarının ne kadar çok ilgi gördüğüne yönelik açıklamalarda bulunan Zuckerberg’e göre kullanıcılar, bu tarz videoları günde 2 milyardan fazla kez paylaşıyorlar. Söz konusu paylaşımlar arasındaki istatistiklere bakıldığında ise son altı ayda iki katlık bir artış yaşandığı ortaya çıkıyor.  Diğer yandan Meta CFO’su Susan Li de Reels’in platforma oldukça önemli katkılar sağladığını ve bu katkıdan dolayı çok memnun olduklarını ifade etti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz