Okuma Süresi
1 dakika
6 Şubat’ta ülkemizde yaşanan büyük deprem felaketinin ardından bir önemli destek de popüler kripto para birimi FLOKI’den geldi. Binance ile ortaklık kuran FLOKI, Türkiye’de bulunan depremzedelere 39.8 ETH değerinde bağış yaptığını açıkladı. Bunun yanı sıra depremzedeler için ayrıca NFT satışı düzenlendiği ve bu satışlardan elde edilen gelirin de depremzedelere bağışlanacağı ifade edildi.
Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarmaya devam ettiğimiz bugünlerde, depremzedeler için bir destek de kripto para birimi FLOKI’den geldi. 2021 yılında geliştirilmeye başlayan blok zinciri projesi Floki Inu’nun kripto para birimi olan FLOKI, depremzedelere destekte bulunacağını açıkladı. Henüz iki yıldır faaliyet gösteren Floki, çoğunlukla hayırseverlik temelli olan projelerde kullanılıyor. Ve işte detaylar!

Binance ile Ortaklık Kurarak Bağış Yapıldı

2021 yılında geliştirilmeye başlanan ve henüz iki yıldır faaliyette olan Floki Inu’nun kripto para birimi olan FLOKI, genellikle hayırseverlik projeleri için kullanılan bir yapıda. Yine aynı amaçla harekete geçen FLOKI, bu kez de 6 Şubat günü ülkemizde yaşanan depremden etkilenen depremzedeler için harekete geçiyor. On binlerce insanın hayatını kaybetmesine ve daha fazlasının da maddi kayıplar yaşamasına neden olan depremlere yönelik bir bağış yaptığını duyuran FLOKI, bağışın Binance ile ortaklık kurularak yapıldığını belirtti. Twitter üzerinden yapılan açıklama ile FLOKI, depremzedeler için 1 milyon 370 bin TL tutarında bir bağış yaptı.

NFT Satışı da Yapılıyor

Binance ile yapmış olduğu iş birliği ile Türkiye’deki depremzedelere yardım çabalarını desteklemeyi amaçlayan FLOKI, 39.8 ETH yani 1 milyon 370 bin TL tutarında bağış yaptı. Söz konusu bağış Binance’in hayırseverlik alanında faaliyet gösteren ve kar amacı gütmeyen organizasyonu Binance Charity’e yapıldığı belirtildi. Binance Charity’nin ise bağışlanan fonların doğrudan depremzedelere gitmesini sağlayacağı bildirildi. Bununla birlikte FLOKI, Türkiye Deprem Yardımı NFT satışı yaptığını ve bu satıştan toplam 1 milyon 855 bin TL toplandığını da açıkladı. Elde edilen bu gelirin %20’si depremde evini kaybeden Floki’nin Türkiye’deki ekip üyelerini desteklemek için kullanılırken geri kalan %80’i ise diğer depremzedelere yardım etmek için Binance Charity aracılığıyla bağışlanacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz