Cumartesi, Aralık 5, 2020
Ana Sayfa Dijital Sahibinden.com'da 42 milyar arama yaptık

Sahibinden.com’da 42 milyar arama yaptık

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarından biri olan sahibinden.com, 2019 yılına ait ilgi çekici verilerini paylaştı. 2019’da birçok ilki ve rekoru kıran sahibinden.com, kullanıcı, ziyaret ve sayfa görüntüleme sayılarında rekorunu 5 ay üst üste yenileyerek büyük bir başarıya imza attı.

2019 verilerini paylaşan platform, aylık kullanıcı sayısı 2019 yılı sonu itibarıyla 46,8 milyona ulaştı. Google, Youtube, Facebook, Twitter ve Instagram’dan sonra Türkiye’nin en çok ziyaret edilen internet platformu olan sahibinden.com’un mobil uygulamanın kullanıcı sayısı bir önceki yıla oranla %16 arttı.

2019 yılına ait dikkat çekici detaylar…

 • “Sohbet olmadan alışveriş olmaz” diyenler platform üzerinden 267 milyon kere mesajlaştı.
 • Kullanıcılar platformda hayallerini süsleyen ilanları araştırırken her ziyarette ortalama 12 dakika zaman geçirdi.
 • 2019 yılı içinde platformda yaklaşık 2 milyon satılık ev ilanı verildi.
 • Yıl boyunca 42 milyar arama yapıldı.
 • Otomobil, kamyonet, kamyon, minibüs, otobüs ve özel amaçlı olmak üzere 6 milyona yakın vasıta ilanı verildi.
 • Yaklaşık 18 milyon ilan toplamda 308 milyon defa favorilere eklendi. “Türkiye’nin Favorisi” ise 5.686 defa favorilere eklenerek rekor kıran 2018 model beyaz Motokaravan oldu.
 • Cep telefonu trendlerini yakından takip edenler 2019 yılında sahibinden.com’da 1,1 milyon cep telefonu ilanı verdi.
 • Kullanıcılar milyonlarca ilan arasından ilgilendiği aracı kolayca bulmak için Fotoğraftan Araç Tanıma hizmetini yaklaşık 7 milyon defa kullandı.

sahibinden.com’un “En”leri

 • sahibinden.com’da en çok aranan kelimeler “kiralık, satılık, bmw, araba, bisiklet, fiorino, acil, boyasız, dubleks, range rover” oldu.
 • Hayallerine ulaşmak isteyenler platformda en fazla aramayı 11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 13:00’te yaptı.
 • sahibinden.com’da 1 yıl içinde en çok aranan hizmetler, eşyalarını taşımak isteyenlerin vazgeçilmezi “Evden Eve Nakliyat” ve yaşadığı yeri renklendirmek isteyenlerin gözdesi “Boyacı” oldu.
 • Türkiye’nin üç büyük şehri emlak ilanı vermek için yarıştı. En çok emlak ilanı veren şehir bir kez daha İstanbul olurken onu Ankara ve İzmir takip etti. Toplamda 243.817.922 metrekare emlak ilanı verildi.
 • sahibinden.com’da en çok görüntülenen kategori ise vasıta olurken, mega kent İstanbul en çok vasıta ilanı veren şehir oldu.
blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bakkallar için ücretsiz barkod programı TrendBox nedir? Ne işe yarar?

Dijitalleşme son 10 yılın en çok konuşulan konuları arasında. Ancak pandemi süreciyle beraber 10 ayda neredeyse yılda yaşanan dijitalleşme hızına eşdeğer ölçüde iş süreçleri...

WhatsApp Masaüstüne Sesli ve Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

WhatsApp’ın geçen aylarda duyurduğu WhatsApp Web ve masaüstü uygulamasına gelecek sesli ve görüntülü görüşme özelliğinin ekran görüntüleri ortaya çıktı. Şirket yeni özelliği sayesinde kullanıcılarına...

Black Friday ‘de Tekstil Harcamaları Elektronik Kategorisini Geride Bıraktı

E-ticaret sektöründe alışveriş çılgınlığının yaşandığı Black Friday, alışveriş tutkunlarına bu yıl da büyük indirim fırsatları sundu. PayTR'ın verilerine göre Black Friday'de internetten alışveriş hacmi...

Kötü Amaçlı Bilgisayar Virüsü Sayısı 2020’de 1 Milyarı Geçti

Küresel anlamda tüm dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisi sebebiyle dijitalleşme ve internetin kullanım oranı artış gösterdi. Bu bağlamda dijital virüslerde de dikkat çekici gelişmeler yaşandı....

Yeni NVIDIA 3000 Serili Excalibur Oyun Bilgisayarı Satışta!

Excalibur Oyun Bilgisayarı , NVIDIA GeForce RTX 3000 serisinin tüm modellerini, E600 modeli ile satışa sunuyor. NVDIA’nın tanıttığı 3060 Ti ekran kartını da çok...