Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

En iyi dizi ve film platformlarından biri olan Netflix, içerik çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Haziran ayı itibariyle Yeşilçam filmlerini de kataloğuna ekleyen platform, böylece yerli klasiklerin iyi bir görüntü kalitesinde izlenme imkânını sunmuş oldu. Peki; Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz klasikler neler? İşte; ‘Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz Yeşilçam filmleri.’ ‘En iyi Netflix Yeşilçam filmleri.’ ‘Netflix Türkiye Yeşilçam filmleri.’ ‘Netflix yerli filmler.’  

Netflix Türkiye’de bulabileceğiniz tüm Yeşilçam filmleri sizler için listeleyerek tekrar hatırlatmak amacıyla konularına da kısaca değindik. İşte; ‘Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz Yeşilçam filmleri.’ ‘En iyi Netflix Yeşilçam filmleri.’ ‘Netflix Türkiye Yeşilçam filmleri.’ ‘Netflix yerli filmler.’ 

Netflix Türkiye’de İzleyebileceğiniz Yeşilçam Filmleri 

Netflix Yerli Filmler

‘Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz Yeşilçam filmleri.’ ‘En iyi Netflix Yeşilçam filmleri.’ ‘Netflix Türkiye Yeşilçam filmleri.’ ‘Netflix yerli filmler’ tüm detaylarıyla yazımızın devamında. 

 • Neşeli Günler 
 • Bizim Aile 
 • Çöpçüler Kralı 
 • Hababam Sınıfı 
 • Mavi Boncuk 
 • Süt Kardeşler 
 • Züğürt Ağa 
 • Hababam Sınıfı Uyanıyor 
 • Kibar Feyzo 
 • Gülen Gözler 
 • Şaban Oğlu Şaban 
 • Tokatçı 
 • Korkusuz Korkak 
 • Gülşah 
Neşeli Günler 

Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

Netflix’te izleyebileceğiniz Yeşilçam filmleri listemize Neşeli Günler ile başlıyoruz. Aynı zamanda en çok sevilen yerli klasiklerden biri olan Neşeli Günler, ailelerinin boşanmalarının ardından yıllar sonra tesadüfen karşılaşan 6 kardeşi ve onların ailelerini tekrar bir araya getirme çabasını hikâyesine taşıyor. Filmin başrolünde ise Yeşilçam’ın vazgeçilmez oyuncuları Adile Naşit, Münir Özkul, Şener Şen, Ayşen Gruda yer alıyor.  

Bizim Aile 

Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

Klasikler arasında bir başka sevilen film ise Bizim Aile. Netflix’te izleyebileceğiniz Bizim Aile’nin de başrol kadrosunda yine Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen’i görüyoruz. Film, eşlerini kaybeden iki kişinin evlenmeye karar vermesini ve çocuklarının bu yeni aileye alışmakta zorlanmalarını konu alıyor.  

Çöpçüler Kralı 

Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

Netflix en iyi Yeşilçam filmleri arasında olan Çöpçüler Kralı’nda ise Kemal Sunal, Ayşen Gruda ve Şener Şen’i başrollerde izliyoruz. Filmde, çöpçü Apdi ve zabıta memuru, temizlikçi olan Hacer’e aşıktır. Filmde, bu iki karakterin birbirleriyle çekişmesini ve aşık oldukları kadını elde etme çabasını izliyoruz.  

Hababam Sınıfı – Hababam Sınıfı Uyanıyor
Netflix Türkiye Yeşilçam FilmleriNetflix’te Hababam Sınıfı ve Hababam Sınıfı Uyanıyor filmleri de yer alıyor. Oyuncu kadrosu ve hikâyesiyle yıllara meydan okuyan filmin platformdaki görüntü kalitesinin de oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. 
Mavi Boncuk 

Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

Yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı Emel Sayın, Tarık Akan, Halit Akçatepe, Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Münir Özkul gibi Türk sinemasının dev kadrosunu bir araya getiren Mavi Boncuk, hesabı ödeyemedikleri için gazinodan atılan altı arkadaşın intikam almak adına şarkıcı Emel Sayın’ı kaçırmalarını konusuna taşıyor.  

Süt Kardeşler 

Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

Yeşilçam’ın en iyi komedilerinden biri olan ve her defasında ilk kez izleme hissini yaşatan bir başka klasik de Süt Kardeşler. Diğer adıyla Gulyabani olarak da hafızalara kazınan film, 76 yapım olmasına rağmen iyi bir görüntü kalitesiyle Netflix’te yer alıyor.  

Züğürt Ağa 

Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

Yerli filmlerde görmeye aşina olduğumuz klasik ağa figürünü ortadan kaldıran bir filmle listemize devam ediyoruz. Oldukça temiz kalpli olan ve kendisinden önce çevresindeki insanları düşünen Züğürt Ağa, köyünden ayrılmak zorunda kalmış ve İstanbul’ taşınmıştır. Köyün şartlarına alışmış olan ağa, İstanbul’da geçinmeye ve hayata tutunmaya çalışır.  

Kibar Feyzo 

Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

Sırada, bir dönemin evliliklerinde başlık parası adı altında uygulanan ve adet olarak belleğimize kazınan durumu komik bir üslupla eleştiren Kibar Feyzo filmine yer veriyoruz. Yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı filmde, Kemal Sunal, Şener Şen, Müjde Ar, İlyas Salman rol alıyor.  

Gülen Gözler 

Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

Yine Ertem Eğilmez’in filmiyle listemize devam ediyoruz. Adile Naşit ve Münir Özkul’u evli rolünde karşımıza çıkaran film, erkek çocuk sahibi olmak isteyen fakat 5 kız çocuğu olan çifti hikâyesine alıyor. Kızlar büyüdüklerinde ise evlenmek isterler ve hem hüzünlendiren hem de güldüren olaylar yaşanır.  

Şaban Oğlu Şaban
Netflix Türkiye Yeşilçam FilmleriYeşilçam filmleri arasında diğerleri kadar popüler olmayan Şaban Oğlu Şaban da yine Kemal Sunal, Şener Şen, Halit Akçatepe ve Adile Naşit’i izliyoruz. Film, sakar askerlerin bir kantocuya aşık olmalarının ardından yanlışlıkla gizli polis olup çalınan bir elmasın peşine düşmelerini konu alıyor.  
Tokatçı 

Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

Kemal Sunal saflığını ve komedisi keyifle izlediğimiz klasiklerden olan Tokatçı, ağanın kızına aşık olan adamın başlık parasını denkleştirmek için kısa yoldan zengin olma çabasını ve bu yolda başına gelenleri konu alıyor.  

Korkusuz Korkak 

Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

En iyi Netflix Yeşilçam filmleri arasında olan Korkusuz Korkak’da yine bir Kemal Sunal klasiğini izliyoruz. Memur olan ve zor şartlarda yaşayan Mülayim Sert, altı aylık ömrü kaldığını öğrenir ve çeşitli riskler almaya başlar.  

Gülşah 

Netflix Türkiye Yeşilçam Filmleri

Özellikle de çocukların seveceği bir Yeşilçam klasiği olan Gülşah filminde Münir Özkul, Hülya Koçyiğit ve kızı Gülşah Soydan’ı izliyoruz. Annesiz büyümenin eksikliğini yaşayan Gülşah, yaptığı şakalarla kendisine bakan dadılarını kaçırmıştır. Fakat yeni gelen dadı Gülşah’ın şakalarına karşı pes etmez. Bunu gören Gülşah, dadıyı ailenin bir parçası olarak görmeye başlar.  

İlginizi Çekebilir: 

Netflix Türkiye Ağustos 2021 Takvimi

Netflix Dizisi Sweet Tooth ‘un İkinci Sezonu Geliyor

Huawei P40 Teknik Özellikler – Ne kadar İyi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz