Samsung Electronics Türkiye’de 2014 yılında itibaren farklı görevlerde yer alan Sibel Hür, şirketin Kurumsal Pazarlama Direktörlüğü pozisyonuna getirildi.

Samsung Electronics Türkiye’de yakın zamanda önemli bir görev değişikliği meydana geldi. 17 yılı aşkın bir deneyime ve geniş bilgi birikimine sahip Sibel Hür, Kurumsal İletişim Lideri olarak görevdeyken Kurumsal Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı.

Sibel Hür, yeni rolünde, Samsung Electronics Türkiye’nin pazarlama iletişimi alanındaki stratejilerinin oluşturulmasının yanında yeni proje, kampanya ve iş birliklerinin geliştirilmesine de liderlik yapacak.

Sibel Hür Kimdir?

2006 yılında Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nden mezun olan Sibel Hür, MBA programını Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Kurumsal iletişim ve pazarlama iletişimi alanında yaklaşık 17 yıllık tecrübe sahibi olan Hür, önde gelen birçok şirketin Kurumsal İletişim Departmanında önemli görevler üstlendi. Profesyonel iş hayatına 2005 yılında Siemens’te başlayan Hür, 2011 ve 2014 yılları arasında Yıldız Holding’de İletişim Departmanında Yöneticilik yaptı. Hür, 2014 yılında Samsung Electronics Türkiye’ye İç İletişim Müdürü olarak katıldı. 2016 yılında Samsung Electronics Türkiye Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine getirilen Hür, 2020 yılının Mart ayından bu yana ise Kurumsal İletişim Lideri olarak görev almaktaydı.

Samsung Electronics

Samsung Electronics Co. Ltd. dünyaya dönüştürücü fikirler ve teknolojiler sayesinde ilham vererek ve geleceği şekillendirmeyi hedefliyor. Samsung Electronics; televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, kameralar, dijital gereçler, ağ sistemleri, hafıza, yarı iletken ve LED çözümleri dünyasını yeniden tanımlıyor. Basit bir iş felsefesini uygulayan Samsung Electronics, yeteneğini ve teknolojisini daha iyi bir küresel topluma katkı sağlamak için en iyi ürün ve hizmetleri yaratmaya çalışıyor. Samsung Electronics, kurumsal sosyal sorumluluğa olan bağlılığının bir göstergesi olarak 2005 yılında Samsung’un Beş İş İlkesi’ni duyurdu. Bu ilkeler, yasal ve etik standartlara uyumlu küresel davranış kuralları ve kurumsal sosyal sorumluluklarının yerine getirilmesi için bir temel oluşturmayı temel ediniyor. Samsung Electronics, geçtiğimiz birkaç ay içinde yerel medya ve tüketicilere yönelik olarak resmi haber kaynağı görevi gören Samsung Türkiye Newsroom’u hizmete sundu. Çevrimiçi olarak yayın yapan platform, farklı kategorideki medya içeriklerini burada sunuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz