Samsung Çift Katlanabilir Ekran

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, ‘Display Week 2021’ sanal fuarında dünyanın ilk çift katlanabilir ekran modelini tanıttı. Yapılan tanıtımda şirket, iki yeni paneli daha görücüye çıkardı. Samsung’un, yıl sonuna kadar söz konusu ekranlardan biri kullanılarak üretilen en az 1 yeni ürünü kullanıcı beğenisine sunabileceği tahmin edildi.  

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ‘Display Week 2021’ sanal fuarında dünyanın ilk çift katlanabilir ekran modelini tanıttı. Söz konusu panel, ‘S-Foldable OLED’ adıyla görücüye çıkarıldı. Yapılan etkinlikte şirket, iki yeni panelin tanıtımına daha yer verdi. Teknoloji devi, ‘Galaxy Fold’ katlanabilir akıllı telefon serisine ait ilk cihazını 2018 yılında piyasaya sürmüştü. Devam eden yıllarda şirketin katlanabilir akıllı telefon ürün gamı, birkaç cihazla daha genişletilmişti. Fakat bu cihazlardan hiçbiri, çoklu katlanabilir bir tasarıma sahip değildi. Dolayısıyla yapılan tanıtımın, şirketin bu yıl çift katlanabilir panele sahip bir Galaxy cihazı tanıtmaya hazırlandığı anlamına geldiği tahmin edildi.  

Çift katlanabilir ekran dışında Samsung, iki yeni ekran modelinin daha prototipini görücüye çıkardı. Bunlardan birinin kaydırılabilir bir ekran modeli olduğu, diğerinin ise ortadan ikiye katlanabilen 17 inçlik geniş bir panel olduğu kaydedildi. Konuya ilişkin paylaşılan videoda ayrıca, ekran altı kameralı ve OLED panele sahip bir dizüstü bilgisayar modeline de yer verildi. Kaydırılabilir ekranın, katlanmak için herhangi bir menteşe bulundurmadığının ve ekran boyutunu genişletebilmek için yatay olarak sağa doğru kaydırılabildiğinin de altı çizildi.  

Samsung ayrıca, ekran altı kamerası bulunan bir dizüstü bilgisayar paneli de tanıttı 

Samsung Ekran Altı Kamerası

Diğer yandan; 4:3 görüntü oranı sunan 17 inç büyüklüğündeki panelin, tablet gibi taşınabilir cihazlar için uygun olduğu belirtildi. Samsung ayrıca, ekran altı kamerası bulunan bir panel modeli de tanıttı. Dizüstü bilgisayarlar için tasarlanan ekranın, herhangi bir katlanma veya kaydırma özelliğine sahip olmadığı görüldü. İlk kez 2021 yılı başlarında kullanıcı beğenisine sunulan ekran altı kameraların, çerçevesiz ve uçtan uca bir panel deneyimini mümkün kıldığı da biliniyordu. Samsung’un, yıl sonuna kadar söz konusu ekranlardan biri kullanılarak üretilen en az 1 yeni ürünü kullanıcı beğenisine sunabileceği tahmin edildi. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, Exynos 2200 İşlemci Modelini Yılın İkinci Yarısında Tanıtmaya Hazırlanıyor! 

Akıllı Telefon Markalarının Avrupa Pazarındaki Kullanım Oranları Açıklandı: Samsung İlk Sırada! 

Galaxy S21 FE, Samsung Meksika Sitesinde Görüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz