Ice Universe’ın bugün paylaştığı bir tweet, Samsung Galaxy Fold 2’nin ekranında gerçek cam kullanılacağını iddia ediyor. Sızıntı denilince akla ilk gelen isim olan Ice Universe’nin aktardığına göre, Motorola Razr gibi yatay eksen etrafında açılan ve kapanan cihazda ultra ince cam bir ekran kullanılacak.

Ultra ince cam ekran kullanılacak olması Galaxy Fold 2’nin ekranını çok daha düz ve berrak görüntüye kavuşturacak. Samsung’un ultra ince cam ekranlar için geçen ay Dolnsys ile uzun vadeli bir anlaşma yaptığını düşünce sızıntıların doğru olma ihtimali artıyor. Bu ayın başlarında ise Lets Go Digital, şirketin Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUIPO) ‘Samsung Ultra İnce Cam’, ‘Samsung UTG’ ve ‘UTG’ olmak üzere üç ticari marka için patent başvurusunda bulunduğunu keşfetmişti.

Samsung Galaxy Fold 2’nin 18 Şubat’ta yapılması beklenen bir etkinlikte Galaxy S11 ile tanıtılması bekleniyor. Telefonun delikli bir selfie kamerasına sahip 6.7 inçlik bir ekrana sahip olacağı düşünülüyor. Amiral gemisi donanımlarına sahip olması beklenen cihazın satış fiyatının 1.000 dolardan daha az olması bekleniyor.

Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy Fold 1’in 1 milyon satış adedine ulaştığı haberimizi buradan okuyabilirsiniz.