Samsung’un başkanı Young Sohn dün Almanya’daki bir etkinlikte şirketin 1 milyon ‘Galaxy Fold’ sattığını söyledi.  

Başkan Sohn, Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu olan ‘Galaxy Fold’un piyasaya sürülüşünden bu yana 1 milyon sattığını açıkladı. Sohn bu satış rakamının, şirketin devam eden problemlere rağmen telefonu piyasaya sürme kararının doğru olduğuna dair bir kanıt olabileceğine işaret etti.

Yine de bazı analistlere göre 1 milyon, ürünleri piyasaya sürdüğü ilk aylarda birkaç milyona ulaşan Samsung için beklentinin altında bir rakam. Fakat ‘Galaxy Fold’, dünyadaki ilk katlanabilir akıllı telefon ve 2000 dolar değerinde. Bununla birlikte, Samsung geçen ilkbahardaki geri dönüşlerden sonra telefondaki tasarım hatalarını düzeltmek için aylar harcadı ve bu yüzden akıllı telefonun piyasaya sürülmesi aylarca gecikti. Bu gecikmenin ardından telefon, ancak Eylül ayında piyasaya sürülebilmişti. Bu bağlamda düşünülünce pek çok kişi 1 milyonun etkileyici ve iyi bir sayı olduğunu söylüyor. 

İddialar aksi yönde 

Kore haber ajansı Yonhap ise telefonun bu sayıda satmadığını söylemişti. Yine bazı iddialar, telefonun şu ana kadar 500 binin de altında bir rakamda satıldığı yönündeydi. Sohn yaptığı bu açıklamayla, bu iddialara da yanıt vermiş oldu.