Okuma Süresi
1 dakika

Son tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcıların cihazlarını kendilerinin tamir etmesini sağlayan sistem, 5 yeni cihaza daha geldi. Bu doğrultuda; Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra telefonlarıyla Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360 bilgisayarı bu hizmetten yararlanabilecek.

Önümüzdeki haftalarda yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S23’ü tanıtacak Samung, geçtiğimiz aylarda kullanıcıların kendi cihazlarını tamir etmelerini sağlayan bir uygulama başlatmıştı. Uygulama ilk önce Galaxy S20 ve Galaxy S21 serilerinin yanında Galaxy Tab S7+ gibi modellere gelmişti.

Güney Koreli teknoloji devi, sonrasında yaptığı açıklamalarla programın diğer cihazlara gelerek genişleyeceğini açıklamıştı. Bugün ise bu konuda yaşanan gelişmeyle birçok yeni Samsung ürününe ‘kendin tamir et’ uygulaması geldi.

Tamir Programı Artık Galaxy S22 Serisi ve Samsung Bilgisayarlarında

Samsung’un yaptığı duyuruyla tamir programı kapsamındaki cihazlar genişletildi. Buna göre artık Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra telefonlarında sahip kullanıcılar da bu hizmetten faydalanabilecek.

Uygulamanın toplamda beş Galaxy cihazına geldiğini belirtelim. S22 serisi dışındaki iki cihaz ise bilgisayarlar olarak karşımıza çıkıyor. Teknoloji devine göre Galaxy Book Pro 15 ve Galaxy Pro 360, tamir uygulamasının kapsamına bugün itibarıyla eklendi.

Samsung’un iFixit ortaklığıyla çıkardığı bu uygulama, kullanıcıların kendi tamirlerini yapmak için batarya, ekran, parmak izi sensörlü güç tuşu, arka kapak ve daha birçok orijinal yedek parçayı almasına imkân tanıyordu. Ayrıca iFixit üzerinden tamir için rehberlere de ulaşmak mümkündü. Apple’ın da geçtiğimiz aylarda buna benzer bir uygulama başlattığını ekleyelim.

Uygulama Şu An Sadece ABD’de Kullanımda

Kullanıcılara daha ucuz bir tamir alternatifi sunan uygulamanın şu an için sadece ABD’de mevcut olduğunu belirtelim. Şirket, ilerleyen zamanlarda bu hizmeti diğer ülkelere de getirmek istediğini söylüyor. Fakat bunun ne zaman olacağı hakkında şu anlık kesin bir bilgi mevcut değil.

Samsung’un kendin tamir et hizmetinin beş yeni cihaza daha gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Kısa süre önce Apple’ın da uygulama koyduğu bu hizmet sizce büyük bir kolaylık ve avantaj sağlıyor mu? Bu hizmet Türkiye’de kullanıma sunulsa yararlanmak ister miydiniz?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz