Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Valorant halen kapalı beta aşamasındayken hile kullandığını tespit ettiği hesaplara ban atmaya başladı. İlk ban aşamasında tam 8.873 hileci oyundan yasaklandı. 

Riot‘un Vanguard sistemi aracılığıyla hilecileri durdurma çabaları tartışmalara neden olmuştur. Çünkü bu program oyunu oynamasanız bile ön yüklemede yüklenen ve her zaman çalışan bir çekirdek modu programı haline gelmiştir. İsterseniz devre dışı bırakabilir veya tamamen kaldırabilirsiniz, ancak Valorant‘ı oynamak istiyorsanız yeniden etkinleştirmeniz veya yeniden yüklemeniz gerekmektedir.

Tartışmalara neden olsa da program düzgün çalışıyor gibi görünüyor. Riot hile karşıtı veri mühendisi Phillip Koskinas‘ın Twitter‘da paylaştığı açıklamada, Valorant oyunundan yaklaşık 8.900 kişinin hile kullanmasından dolayı oyundan yasaklandığını paylaştı. Kapalı betada gerçekte kaç kişinin oynadığı bilinmediği içinde sayıyı yüzdesel olarak değerlendiremiyoruz.

Koskinas yasak sisteminin nasıl çalıştığı hakkında ayrıntılı bilgi vermedi fakat ayrı attığı tweet’lerde bunun donanım kimliği yasağı olmadığını söyledi. Apex Legends oyuncuları donanım kimliği yasaklanmasının ne kadar kaçınılmaz bir yasak olduğunu bilirler.

Riot’tan Hilecilere Af Yok, Ban Var!

Gelecekte daha çok şey olacak. Riot kıdemli hile karşıtı analist Matt Paoletti (aka RiotK3o), Reddit‘te “bunun sadece bir başlangıç olduğunu” söyledi ve benzer şekilde uyarıyı retweetledi.


Riot ayrıca bugün karakterlerde değişiklik yapan yeni Valorant güncellemesi paylaştı, bu güncelleme ile karakter arasındaki rollerin daha iyi hizalanacağını ve yeteneklerin dengeleneceği belirtildi.

Riot, “Hepimiz Sage’ın çok güçlü olduğunu biliyoruz. Valorant‘taki lider rolünü yerine getirmesine izin verirken gücünün bir kısmını azaltmaya karar verdik” diye açıkladı. “Bu değişiklikler ile Yavaşlatma Küresinin genel etkinliğinin azaltılması amaçlanıyor.”

Valorant‘ta ayrıca çok sayıda hata düzeltmesi ve oynanış ayarlaması yapıldı. Ayrıca Riot hileciler için artık affedici olmayacağını kesin bir dille paylaştı.

Daha fazla yama notlarını okumak için tıklayınız…

İlginizi Çekebilir:

Twitch, Hediye Kartı Satmaya Başladı!

Riot Games, Online Yayın Platformu Nimo TV ile Anlaşma Yaptı

PlayStation Store’un 5 Oyun için Büyük İndirimi!

3 YORUMLAR

  1. AF YOK BAN VAR DİYORSUNUZ AMA HAKSIZ YERE YİYEN DE 2BİN DEN FAZLA KİŞİ VAR HER BOKU (3.PARTİ YAZILIMLARIN NERDEYSE HEPSİNİ) HİLE OLARAK ALGILIYOR???????? NERDE ADALETTT?????? RİOT VANGUARD ÇOK AŞIRIYA KAÇILMIŞ BİR SİSTEMDİ ÇÖPPPP!!!!

  2. sanki ban yiyenlerin hepsi hileci gibi konuşuyorsunuz ya valorant haksız yere ban atmaktan bi şey yapmıyor tam tersi bu oyuna para yatıranlar ban yiyince dolandırılıcılık yapıyor aslında riot games bide sanki siz de riot games bişey yapmış gibi övüyorsuz ya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz