Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Son gelen bilgilerle Samsung Galaxy S23 Ultra, Qualcomm Adrena 740’ın gösterdiği performansla herkesi şaşırtacak.

Samsung’un 1 Şubat’ta Galaxy Unpacked etkinliğiyle tanıtacağı S23 modelleri 2023’ün en çok beklenen telefonlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bugüne kadar Samsung’un amiral gemisi model ailesi hakkında birçok detay ortaya çıktı. Tasarımı ve teknik özellikleri hakkında büyük oranda bilgilere sahip olduğumuz yeni akıllı telefon, oyun performansıyla da en büyük rakibi iPhone 14 Pro modellerini geride bırakacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Adreno 740 GPU ile Çok İddialı

Yakın bir zamanda tanıtılacak olan Samsung Galaxy S23 Ultra modelinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi bulunacak. Bu işlemciye entegre grafik biriminin ise oyun deneyimini geliştirmek için ayarlandığı belirtiliyor. Son gelen bilgilere göre Qualcomm Adreno 740 GPU, performans seviyeleriyle herkesi şaşırtacak.

Galaxy S23 Ultra’nın grafik birimi, son yapılan testlerle diğer amiral gemisi mobil GPU’lar ile karşılaştırıldı. Ortaya çıkan sonuçlar Adreno 740’ın mevcut tüm rakiplerine fark atabileceği gözler önüne serildi. Buna A26 Bionic işlemciye sahip iPhone 14 Pro da dahil.

Adreno 740, Selefine Göre Yüzde 58 Daha İyi Performans Sergiliyor

Ortaya konan rakamlarla Samsung Galaxy S23 Ultra‘nın oyunlar konusunda akıllı telefonlara önderlik edeceğini söyleyebiliriz. En son Geekbench performans raporu, Adreno 740‘ın Vulkan’da 10744 puan aldığını gösteriyor. Galaxy S23 Ultra’nın GPU ortalama skoru ise 9844. Galaxy S22 Ultra’nın Adreno 730‘unun ortalama 6233 skora ulaştığını göz önünde bulundurduğumuzda , Adreno 740‘ın selefine göre yüzde 58 oranında daha iyi performans gösterdiği ortaya çıkıyor.

Samsung’un Galaxy S23 ile tekrar Snapdragon imzalı işlemcilere dönmesi oldukça iyi bir karar gibi görünüyor. Apple’ın iPhone 15 Pro ve A17 Bionic işlemcisiyle nasıl bir performans göstereceği ise şimdiden merak konusu oldu.

Ortaya çıkan sonuçlara göre Galaxy S23 Ultra, sahip olduğu skorlar ile akıllı telefon pazarına çok güçlü bir giriş yapacak gibi görünüyor. Tüm bilgiler ışığında Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ve Adreno 740 grafik birimi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Ayrıca dün sizinle paylaştığımız haberde Samsung Galaxy S23 Ultra’nın canlı video görüntülerinin ortaya çıktığından bahsetmiştik. Üstelik cihaz henüz tanıtılmadan satışa bile çıkmıştı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz