Netflix Ödüllü Filmler

Tekno Safari editörleri olarak türlere göre ve IMDb puanlarını dikkate alarak Netflix’te  izleyebileceğiniz film ve dizileri derlediğimiz seri haberimizde bu kez ödüllü filmlere yer verdik. İşte; ‘Netflix abonelerinin izleyebileceği ödüllü filmler’. ‘Netflix’te izleyebileceğiniz ödüllü filmler’. ‘Netflix ödüllü filmler’. ‘Ödüllü filmler’. 

Artan rakiplerine karşılık abone sayısını artırmaya devam eden Netflix içerik bakımından da zamanla daha çok zenginleşiyor. Dolayısıyla yoğun içerikler arasından film ve dizi seçimi yapmak aboneler için uğraştırıcı olabiliyor. Bununla birlikte açtığınız film zevkinize de hitap etmeyebilir. Fakat ödül almış filmler genel olarak izleyicilerin de beğenisini toplayan filmler oluyor. Bu nedenle tercihinizi daha çok ödüllü filmlerden yana kullanabilirsiniz. Biz de bu haberimizde Netflix’in 10 ödüllü filmini listeleyerek işinizi kolaylaştırdık. İşte; ‘Netflix  abonelerinin izleyebileceği ödüllü filmler’. ‘Netflix’te izleyebileceğiniz ödüllü filmler’. ‘Netflix ödüllü filmler’. ‘Ödüllü filmler’. 

Netflix Abonelerinin İzleyebileceği Ödüllü Filmler 

Netflix Ödüllü Filmler

Netflix abonelerinin izleyebileceği ödüllü filmler’. ‘Netflix’te izleyebileceğiniz ödüllü filmler’. ‘Netflix ödüllü filmler’. ‘Ödüllü filmler’. 

Netflix’te İzleyebileceğiniz Ödüllü Filmler 
  • Piyanist 
  • Forrest Gump 
  • Yeşil Yol 
  • Green Book  
  • Köstebek 
  • Soysuzlar Çetesi 
  • Danimarkalı Kız 
  • Yedi 
  • The Irıshman 
  • Onca Yoksulluk Varken 
Piyanist 

Netflix Ödüllü Filmler

Netflix’te izleyebileceğiniz ödüllü filmler listemize ilk sırada ‘Piyanist’ ile başlıyoruz. Oscar, Cannes Film Festivali Büyük Ödülü, Altın Palmiye olmak üzere senaryosundan, yönetmenine, erkek oyuncusundan müzik ve kostümüne kadar 33 ödül alan Piyanist, Polonyalı ünlü Piyanist Wladyslaw Szpilman’ın anılarından uyarlanmıştır. Wladyslaw Szpilman Yahudi ve başarılı bir piyanisttir. 2’nci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sının Polonya’yı işgal etmesiyle birlikte Szpilman hayatta kalma mücadelesi verir. O dönem tüm Yahudi halkının yaşadıklarını Szpilman karakteri üzerinden izleyiciye sunan film unutulmazlar arasında yer alıyor. 

Forrest Gump 

Netflix Ödüllü Filmler

Netflix abonelerinin izleyebileceği ödüllü filmler listemize yine ödülleri toplayan bir filmle devam ediyoruz. 1986 yapımı olan ‘Forrest Gump’ gösterime girdiği tarihte de büyük övgüler almıştır. Aynı adlı kitaptan uyarlanan filmde Tom Hanks saf ve pek de zeki olmayan Forrst Gump karakterine hayat veriyor. Öğrenme güçlüğü yaşayan ve atletik yeteneklere sahip olan Forrest Gump, kimi zaman zengin, kimi zaman bir savaş kahramanı, kimi zamanda bir iş adamı olarak karşımıza çıkıyor ve ilham veriyor. 

Yeşil Yol 

Netflix Ödüllü Filmler

En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Sinema Uyarlaması olmak üzere pek çok dalda ödül alan ‘Yeşil Yol’ Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. 1999 yapımı olan filmde iki küçük kızı öldürmekten suçlanan John Coffey’in başına gelenleri konu almaktadır. Oldukça güçlü ve ürkütücü görünümüne karşılık naif ve ince bir karaktere sahip olan John aynı zamanda bazı gizemli güçlere de sahiptir.  

Green Book 

Netflix Ödüllü Filmler

Listemize En İyi Film Oscar’ı, Altın Küre, En İyi Özgün Senaryo Oscar’ı, Toronto Film Festivali, BAFTA olmak üzere pek çok ödüller toplayan ‘Green Book’ ile devam ediyoruz. 2018 yapımı komedi, drama türünde olan bu film, kibar bir piyanistin Amerika’nın güneyinde çıkacağı turne için tuttuğu şoförle ırkçılığın yaygın olduğu topraklarda yaşadıkları macerayı konu alıyor.  

Köstebek 

Netflix Ödüllü Filmler

Listemizde ödülleri toplayan ve Netflix içeriklerinde yer alan bir başka film de ‘Köstebek’. Filmin oyuncu kadrosunda Leonardo DiCapiroMatt Doman, Jack Nicholson gibi efsane isimler bulunuyor. Köstebek’te iki çaylak polis gizli bir kimliğe bürünür ve biri İrlanda mafyasının çetesine sızarken diğeri de teşkilatına ihanet eder. 

Soysuzlar Çetesi 

Netflix Ödüllü Filmler

Cannes Film Festivali, Altın Küre, BAFTA başta olmak üzere pek çok ödül alan ‘Soysuzlar Çetesi’nin oyuncu kadrosunda Brad PittMélanie LaurentChristoph Waltz gibi isimler yer alıyor. Yönetmenliğini Quentin Tarantino’nun yaptığı film aynı zamanda Tarantino’nun en yüksek gişe hasılatı elde ettiği yapımıdır.  

Danimarkalı Kız 

Netflix Ödüllü Filmler

Dönem filmi türünde karşımıza çıkan ve 2016, 2017 yılları arasında ödülleri toplayan ‘Danimarkalı Kız’ Netflix’te izleyebileceğiniz ödüllü filmler arasında bulunuyor. Trans birey Lili Elbe’nin hikayesinden esinlenilen film 1920’lerin Danimarka’sında geçiyor. Film aynı zamanda, 72’nci Venedik Film Festivali’nde yarıştı, 2015 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde özel gösterimle sahnelendi. 

Yedi 

Netflix Ödüllü Filmler

4 dalda ödül alan ‘Yedi’ filminde Brad Pitt, Morgan Freeman ve Kevin Spacey gibi isimleri başrolde izliyoruz. 1995 yapımı olan film, deneyimli bir cinayet masası dedektifi ve yeni ortağının, işlediği suçları Hristiyanlık’ın Yedi Ölümcül Günah’ına dayandıran bir katili yakalamaya çalışmasını konu alıyor.  

The Irıshman 

Netflix Ödüllü Filmler

Biyografik, suç türünde olan ‘The Irıshman’in oyuncu kadrosu da bir efsane. Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci gibi isimleri başrolde gördüğümüz film Netflix’in ödüllü filmler listesinde yer alıyor. I Heard You Paint Houses adlı kitaptan uyarlanan film 2019 yapımıdır.  

Onca Yoksulluk Varken 

Netflix Ödüllü Filmler

2021 Oscar Adayı olan ‘Onca Yoksulluk Varken’ Yahudi soykırımında sağ kurtulmayı başaran ve çocuklar için bir bakımevi işleten kadının, kendisini soyan bir çocuğu yanına almasını ve onunla kurduğu dostluğu konu almaktadır. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Netflix Türkiye Nisan Ayında Platforma Eklenecek Yeni Dizi ve Filmleri Açıkladı

Netflix, 2021 Yılının Sonuna Kadar Bünyesine 40 Anime Yapım Ekleyecek

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz