Samsung’tan, Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active akıllı saat sahiplerine sevindirici bir güncelleme haberi geldi. Samsung Galaxy Watch’ların yeni güncellemeyle daha akıcı hale geleceği söyleniyor.

Samsung’un yeni getireceği güncellemeyle birlikte artık Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active de; Samsung Galaxy Watch Active 2’nin özelliklerine sahip olacak. Gelecek olan güncellemeyle dokunmatik çerçeveye özel yeni bir arayüz eklenecek. Ayrıca firma, kullanıcılara yeni Samsung Sağlık özellikleri ve ekstra Bixby imkanları sunmuş olacak. Kullanıcılara özelleştirilebilir saat arayüzleri de sunulması bekleniyor.

40 mm ve 44 mm olmak üzere Samsung Galaxy Watch’lar iki farklı boyutta tasarlanmıştı. Ayrıca Wi-Fi ve LTE olarak kullanıcılara iki farklı deneyim sunan Samsung’un akıllı saatlerinde;  WiFi versiyonunda 247 mAh, LTE versiyonunda ise 340 mAh pil yer alıyor. Akıllı saat, 40 mm boyutta 1,2 inç 360×360 piksel Super AMOLED ekran, 44 mm boyutta ise 1,4 inç 360×360 piksel Super AMOLED ekran taşıyor.  Tizen OS üzerine kurulan Watch Active 2, gücünü çift çekirdekli Exynos 9110 işlemciden alıyor. LTE modele 1,5 GB, normale ise 768 MB RAM koyan firma, ortak olarak 4 GB dahili depolama sunuyor.