Bebek Öğreniyor Uygulaması Kategoriler

Tekno Safari editörleri olarak ‘nedir, nasıl kullanılır’ içerikli haber serimizde, konuşmayı henüz yeni öğrenen çocuklar için faydalı olabilecek bir uygulamayı inceledik. ‘Bebek Öğreniyor’ uygulamasını tüm özellikleriyle kullanarak, ne işe yaradığını adım adım anlattık. İşte; ‘Bebek Öğreniyor nedir’? ‘Bebek Öğreniyor nasıl kullanılır’? ‘Bebek Öğreniyor uygulaması kategoriler’. ‘Bebek Öğreniyor avantajları’. 

Konuşmaya başlayan çocukların, aslında eğitim hayatı da başlamış oluyor. Büyük oranda annenin desteği ve ilgisiyle başlayan bu süreçte, elbette bize basit gelen fakat onun için çok yeni olan kelimeleri çocuğa öğretmeye başlarız. Dolayısıyla bunun için hazırlanmış kitaplar da mevcut. Fakat bu süreçte mobil uygulamalardan yararlanmak da mümkün. Dolayısıyla bu haberimizde Bebek Öğreniyor uygulamasına yer verdik. İşte; ‘Bebek Öğreniyor nedir’? ‘Bebek Öğreniyor nasıl kullanılır’? ‘Bebek Öğreniyor uygulaması kategoriler’. ‘Bebek Öğreniyor avantajları’. 

Bebek Öğreniyor Nedir?

Bebek Öğreniyor Nasıl Kullanılır?

BebeK Öğreniyor, çocuklara özel Türkçe ve İngilizce kelimeleri görsel ve sesli olarak sunan bir uygulamadır. Konuşmayı öğrenen veya özel eğitim alan çocuklara yönelik olan uygulama, eğlenceli bir öğrenim vadediyor. Seslendirmelerin eğitimciler tarafından yapıldığı uygulamada, 8 Türkçe 8 İngilizce olmak üzere 16 kategori yer alıyor. Ayrıca 196 kelimenin bulunduğu Bebek Öğreniyor uygulaması tabletlerle de uyumlu. Bu uygulamada Türkçe dil seçeneğini tercih ederek, çocuğunuzun kelimeleri Türkçe anlamasını ve öğrenmesini sağlayabilir, fotoğraflar aracılığıyla bu kelimenin ne ifade ettiğini gösterebilirsiniz. Daha sonra İngilizce dili seçmenizle birlikte aynı kelimeleri veya sayıları bu kez İngilizce olarak öğretebilirsiniz. Peki; ‘Bebek Öğreniyor nasıl kullanılır’? ‘Bebek Öğreniyor uygulaması kategoriler’. ‘Bebek Öğreniyor avantajları’. 

Bebek Öğreniyor Nasıl Kullanılır? 

Bebek Öğreniyor Uygulaması Kategoriler

Akıllı telefonunuza indirdiğiniz ‘Bebek Öğreniyor’ uygulamasını açtığınızda Türkçe ve İngilizce olmak üzere kullanacağınız dili seçiyorsunuz.  

Bebek Öğreniyor Uygulaması Kategoriler

Daha sonra karşınıza hayvanlar, renkler, araçlar, şekiller, meslekler, meyve ve sebze, sayılar, vücudumuz kategorileri çıkacaktır. 

Bebek Öğreniyor Uygulaması Kategoriler

Burada herhangi bir kategoriyi seçiyorsunuz. Örneğin; hayvanlar kategorisini seçtik. Fotoğrafta gördüğünüz gibi karşımıza çeşitli hayvanlar çıktı. Herhangi bir hayvanın üzerine dokunduğunuzda öncelikle o hayvanın ismini ardından nasıl ses çıkardığını dinliyorsunuz. Dinledikten sonra çocuğunuzun tekrar etmesini isteyerek onun da bu hayvanı ve sahip olduğu sesi öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Bu kategoriyi bitirdikten sonra ‘ev’ ifadesine dokunarak tekrar bütün kategorilerin yer aldığı ana sayfaya gelebilirsiniz.  

Bebek Öğreniyor Uygulaması Kategoriler 

Bebek Öğreniyor Nasıl Kullanılır?

Bu kez renkler kategorisine geliyoruz ve renklerin üzerine tek tek dokunduğumuzda bunun ne renk olduğunu uygulamadan dinliyoruz.  

Bebek Öğreniyor Nasıl Kullanılır?

Araçlar kategorisinde çeşitli taşıtları görüyor hem ismini öğreniyor hem de bu aracı kullanırken nasıl ses çıkardığını dinleyebiliyoruz. 

Bebek Öğreniyor Nasıl Kullanılır?

Şekiller kategorisinde, kare, daire, dikdörtgen, silindir, yıldız, üçgen, elips, beşgen, küp, gibi şekilleri sesli ve görsel olarak çocuğunuza öğretebilirsiniz. 

Bebek Öğreniyor Nasıl Kullanılır?

Meslekler kategorisinde ise polis, öğretmen, çiftçi, doktor, şoför, asker, aşçı, itfaiyeci, mühendis gibi meslekler yer alıyor. Sırasıyla bunların üzerine dokunarak veya kendiniz de telaffuz ederek çocuğunuza tanıtabilirsiniz. 

Bebek Öğreniyor Nasıl Kullanılır?

Meyve ve sebze kategorisinde de domates, mısır, patlıcan, patates, marul, havuç, kabak, soğan, biber, elma, muz, portakal, üzüm, çilek, armut, nar, limon, kiraz gibi meyve ve sebzeleri çocuğunuza dinletip ardından söylettirebilir ve görsel olarak o meyvenin ne olduğunu anlamasını sağlayabilirsiniz. 

Bebek Öğreniyor Nasıl Kullanılır?

Bebek Öğreniyor uygulamasında sayılar kategorisi de yer alıyor. Konuşmaya başlayan çocuklara 10’a kadar saymayı öğretiriz. İşte bu uygulamada da 9’a kadar olan rakamları çocuğunuza öğretebilirsiniz. Ayrıca bu rakamları tekrar ederken nasıl yazıldığını da fotoğrafıyla birlikte görecektir.  

Bebek Öğreniyor Nasıl Kullanılır?

Çocuklara vücudun bölümlerini öğretmek de bir o kadar önemlidir. Burada vücudumuz kategorisine gelerek, el, göz, kulak, diş, ağız, bacak, dil, ayak, burun olmak üzere vücudunu öğrenmesini sağlayabilirsiniz. 

Bebek Öğreniyor Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın bir de İngilizce dil seçeneği olduğundan bahsetmiştik. Tüm bu bahsettiğimiz kategorileri Türkçe dilde gösterdikten ve anlamasını sağladıktan sonra bir de İngilizce öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için uygulamada İngilizce dili seçiyorsunuz ve yukarıda bahsettiğimiz tüm kategorileri bu dilde görüntülüyorsunuz. Bu kez seçtiğiniz kategorideki ifadeler İngilizce seslendiriliyor. Çocuğunuz, Türkçe kelimeleri anlıyor fakat henüz tam olarak ifade edemiyorsa İngilizce kelimeleri de duyduğu gibi söylemesini elbette beklememek gerek. Fakat çocuklara öğretmeye çalıştığımız tüm bu temel bilgileri İngilizce duymasını da sağlayabilir böylece yabancı bir dile başlangıç yapabilirsiniz.  

Bebek Öğreniyor Avantajları 

Bebek Öğreniyor uygulamasının öncelikle çok basit bir uygulama olduğunu söylemek gerek. Henüz konuşmayı öğrenme sürecinde olan çocukların belli başlı temel kelimeleri öğrenmesini ve tanımasını sağlamak gerekiyor. İşte bu uygulamada tam olarak böyle bir amaca hizmet ediyor. Bazı anneler tüm bu temel bilgileri çeşitli kitaplar ve oyunlar aracılığıyla verebilir. Bununla birlikte birden fazla kaynaktan yararlanmak da önemli. Fakat bu kitapları veya kaynakları alamayacak olan anneler, Bebek Öğreniyor veya benzeri uygulamaları tamamen ücretsiz bir şekilde kullanarak çocuklarının eğitimine başlangıç yapabilirler. Dolayısıyla ücretsiz olması bu nedenle uygulamanın avantajları arasında yer alıyor. Diğer yandan, deneyimlerini paylaşan kullanıcıların da ifade ettiği gibi uygulama geliştirilebilir. 

Bebek Öğreniyor uygulamasını Play Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Yeni Türk Yapımı VR Oyunu Naau: The Lost Eye’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Android 12 ile Gelecek Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

Nvidia GeForce Now Türkiye ’ye Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz