samsung galaxy z fold4 3x telefoto kamera ile gelebilir
Okuma Süresi
1 dakika

Yılın merakla beklenen katlanır telefonu Samsung Galaxy Z Fold4 3x telefoto kamera ile gelebilir. Ortaya çıkan yeni söylentiler haberimizde.

Söylentilere göre Samsung, Galaxy Z Fold4 için çeşitli iyileştirmeler üzerinde çalışıyor. Bu geliştirmelerin içerisinde telefonu S22 modellerine biraz daha yakın hale getirmek için daha iyi kameralar da sunmak da mevcut.

GalaxyClub’ın raporuna (Flemenkçe) göre, telefon 3x yakınlaştırma sunan 10 MP telefoto kamerasını kullanacak. Muhtemelen bu kamera, Galaxy S22 ailesindeki üç modelinin de sahip olduğu aynı 3x kamera olacak. Ayrıca bu kamera hali hazırda Z Fold3’te yer alan 12 MP 2x optik yakınlaştırma sunan kameranın yerini alacak.

Ayarıca sızıntı kaynağı telefonun 10MP bir ön kameraya sahip olacağını söylüyor. Ancak bu 10MP ön kamera kapak ekranında mı yer alacak yoksa iç ekranda mı yer alacak, bu noktayı netleştirmiyor. Ancak Z Fold3’ün kapak ekranındaki kamera zaten 10MP çözünürlüğe sahip.

Z Fold3’ün iç ekranında yer alan ekran altı kamera ise sadece 4 MP çözünürlüğe sahip. Kamera bir ekran altı kameraya göre beklenen sonuçlar veriyor, ancak sonuçları katlanabilir amiral gemisinin fiyatını göz önüne alarak değerlendirdiğinizde pek de tatmin edici olduğunu söyleyemeyiz. Samsung henüz bu emekleme aşamasında olan bu teknolojiyi terk edebilir ya da ZTE gibi markalarda gördüğümüz revize edilmiş haliyle daha iyi sonuçlar almak adına çözünürlüğünü arttırabilir. İleride göreceğiz.

Her halükarda telefonun dış ekranında daha iyi bir kamera yer alacak. Dolayısıyla ekran altı kamera büyük bir geliştirme görmese bile, telefonun kapak ekranındaki kamerayı daha iyi selfieler için kullanabileceksiniz.

Arka taraftaki kameralardan bahsettik ancak geniş ve ultra geniş modüller hakkında ortada pek bir bilgi yok. Bu yüzden Samsung Galaxy Z Fold4 3x telefoto kameranın yanı sıra S22 ve S22+’tan örneğin 50 MP ana kamerayı kullacak mı, bilinmiyor. Z Fold3 ve Z Flip3 geçen yılın Ağustos ayında piyasaya sürülmüştü. Bu sebeple yeni katlanabilir amiral gemisi telefonun da yakında daha fazla detayı ile ortaya çıkacağını düşünebiliriz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Bulut sistemleri kripto para madenciliği tehlikesiyle karşı karşıya

Mercedes-Benz eCitaro G zorlu kış testinde hünerlerini sergiliyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz