Ana Sayfa Teknoloji Samsung, ‘Q950T’ QLED 8K Akıllı TV Modelini Tanıttı  

Samsung, ‘Q950T’ QLED 8K Akıllı TV Modelini Tanıttı  

0
932
Samsung QLED 8K Akıllı TV

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ‘Q950T’ isimli QLED 8K akıllı TV modelini tanıttı. 65, 75 ve 85 inç ekran boyutu seçenekleriyle piyasaya sürülen cihazın, içeriğe göre optimize edilmiş bir deneyim sunan teknolojik özellikleri ile geldiği ifade edildi.  

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ‘Q950T’ isimli yeni QLED 8K akıllı TV modelini kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. 65, 75 ve 85 inç ekran boyutu seçenekleriyle piyasaya sürülen cihazın, içeriğe göre optimize edilmiş bir deneyim sunan teknolojik özellikleri ile geldiği ifade edildi. Bununla birlikte modelin, sahip olduğu teknolojiler sayesinde kullanıcıların evini bir sinema salonu veya stadyuma dönüştürmelerini mümkün kıldığı belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre; yüzde 99’luk ekran-gövde oranına sahip olan Samsung ‘Q950T’, 8K çözünürlükte bir QLED panel kullanıyor. İçeriğin tümünü renklerden aydınlatmalara, dokulardan kontrastlara analiz eden cihaz, yapay zeka teknolojisi ile içeriği 8K seviyesine getiriyor. Ses konusunda da oldukça iddialı olan televizyon, ‘OTS+ (Nesne Takip Eden Ses)’ teknolojisini kullanarak görüntüdeki nesneyi sesle takip edebiliyor. Bu teknoloji, görüntüde hareket eden nesneleri analiz ederek görüntünün bulunduğu yere göre hoparlörleri optimize ediyor. Böylece görüntüdeörneğin helikopter varsa, ses de onu takip ediyor ve 3 boyutlu bir ses deneyimi yaşatıyor. 

Samsung QLED 8K Akıllı TV

8K çözünürlük dünyası ise 4K çözünürlüğün 4 katı bir çözünürlüğe sahip üstün berraklık sağlayan 33 milyon pikselin gücünün her karede hissedilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Diğer yandan; Samsung’un derin öğrenme teknolojisine sahip işlemcisi ‘Quantum İşlemci 8K’, gerçek zamanlı sahne analiziyle parlaklık düzeyi ve sesleri her seyir koşulu için optimize ediyor. İşlemci ayrıca, farklı içeriklere göre optimize edilmiş mükemmel bir gerçeklik deneyimi sunmayı vadediyor. 

Samsung ‘Q950T’ QLED 8K akıllı televizyon, ince çerçeveleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor

Samsung Q950T Akıllı Televizyon

Paylaşılan diğer detaylara göre; ‘OTS+ (Nesne Takip Eden Ses)’ sayesinde ses, ekranda nesnelerin hareketlerini takip ederken her zamankinden daha dinamik bir şekilde akıyor. ‘OTS+’ çok sayıdaki dahili hoparlörleri ve teknolojisiyle birlikte; o bölgedeki hoparlörleri aktif hale getirerek, gerçekçi ve üç boyutlu bir ses deneyimi sunmayı hedefliyor. Böylelikle içerik izlerken gerçekçi ve sinematik bir ses deneyimi sunulabiliyor.  

Samsung ‘Q950T’ QLED 8K akıllı televizyon modelinde, siyah kenarların da neredeyse tamamen küçültülmüş durumda olduğu ifade ediliyor. 15 milimetrelik derinliğe sahip ultra ince kasa, daha sürükleyici bir izleme deneyimi için dikkat dağıtıcı tüm unsurları ortadan kaldırmayı hedefliyor. ‘Ultra Geniş İzleme Açısı’ ise kullanıcılar, televizyonu yandan izleseler bile tutarlı bir görüntü sunmayı vadediyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

2020 Yılında Çıkan Samsung TV Modelleri İçin ‘Google Asistan’ Desteği Geliyor

‘Samsung TV Plus’ Uygulaması, Seçili Telefonlarda Kullanıma Sunuldu 

Dönebilir Ekranlı Samsung Sero TV, Türkiye’de Satışa Sunuldu

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz