Actera Brew Games Yatırım

Türkiye merkezli özel sermaye şirketi Actera, Türk oyun şirketi Brew Games ile 4 milyon dolarlık bir yatırım anlaşması yaptı. Brew Games’in; yapılan yatırım ile çalışan sayısını artırmayı, yazılım otomasyon süreçlerini geliştirmeyi ve ‘hypercasual’ ve ‘hybridcasual’ türünde oyunlar yayınlamayı hedeflediği dile getirildi.  

Türkiye merkezli en büyük özel sermaye şirketi Actera, Türk oyun şirketi Brew Games ile 4 milyon dolarlık bir yatırım anlaşması yaptı. Ortaklık sürecinde; Brew Games’in danışmanlığını Acar & Ergönen Avukatlık Bürosu, Actera’nın danışmanlığını ise Core Finance, Verdi Avukatlık Ortaklığı ve PricewaterhouseCoopers üstlendi. Brew Games’in; yapılan yatırım ile çalışan sayısını artırmayı, yazılım otomasyon süreçlerini geliştirmeyi ve ‘hypercasual’ ve ‘hybridcasual’ türünde oyunlar yayınlamayı hedeflediği dile getirildi.  

Brew Games kurucu ortağı ve CEO’su Ufuk Benli, Actera yatırımı ile ilgili açıklamasında Brew Games ekibi olarak, Actera ile yaptığımız ortaklıktan dolayı çok heyecanlı ve gururluyuz. Türkiye özellikle mobil oyun geliştirmede son beş yılda büyük yol kat etti. Türk oyun şirketlerine yapılan yatırımların artarak devam ettiğini görüyoruz. Geliştirdiğimiz oyunları dünyanın beğenisine sunmanın yanı sıra sektörümüze yeni yetenekler kazandırmak için de elimizden geleni yapacağız. Bu doğrultuda staj programları, eğitimler ve seminerler düzenleyerek ülkemizin hem katma değerli yazılım ihracatına hem de insan kaynağı yetiştirilmesine fayda sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.  

Türk oyun şirketi Brew Games, ‘hypercasual’ ve ‘hybridcasual’ türünde mobil oyunlar geliştiriyor

Brew Games

Yatırıma ilişkin Actera’dan yapılan açıklamada ise “Türkiye, yetenekli insan kaynağı ve uluslararası başarılarıyla dünya çapında bilinen bir mobil oyun geliştirme merkezi haline geldi. Yatırım yaptığımız Brew Games’in ekibine ve oyun geliştirme potansiyeline olan inancımız tam. Brew Games’in başarısının hem ülkemiz ihracatına hem de istihdama fayda sağlayacağına inanıyoruz. Mobil oyun sektöründe Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için ülkemizin başarılı oyun şirketlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz” denildi. 

Diğer yandan; İstanbul, Ankara ve Hamburg’da ofisleri bulunan Brew Games, oyun geliştiricisi Ufuk Benli, girişimci Ali Kodal ve oyun tasarımcısı Steffen Böhne’nin ortaklığında kurulan yerli bir oyun şirketi olma niteliği taşıyor. Şirket, ‘hypercasual’ ve ‘hybridcasual’ türünde mobil oyunlar geliştiriyor ve yayınlıyor. Actera’nın ise danışmanlığını yaptığı fonların toplam 3.3 milyar ABD dolarlık varlık bazıyla, Türkiye odaklı en büyük özel sermaye şirketi olduğu ifade ediliyor. Actera fonlarının halihazırda Türkiye’de yatırımcısı olduğu şirketler, yıllık 5 milyar ABD doları üzerinde ciro yaratıyor ve 35 bin kişiye istihdam sağlıyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Türk Oyun Şirketi Dream Games, 50 Milyon Dolar Yatırım Aldı! 

Türk Oyun Şirketi Proximity Games’ten Yeni Hayatta Kalma Oyunu: Erzurum 

‘FarmVille’in Üreticisi Zynga, ‘Rollic’ İsimli Türk Oyun Şirketini Satın Alıyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz