YouTube Music rakiplerinden sıyrılmak için önemli bir geliştirme yapıyor. Üzerinde çalışılan yeni özellik sayesinde kullanıcılar bilgisayarlarındaki müzikleri platforma yükleyebilecek.

Google’ın, iki sene önce kullanıcı beğenisine sunduğu dijital müzik platformu YouTube Music’in rekabet gücünü artırmak adına yeni bir sürüm üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Spotify ve Apple Music gibi platformlarla yarışan YouTube Music 2018’in ortasında ilk kez kullanıcılarla buluşmuştu. 2019’un dördüncü çeyreğine dair finansal sonuçlarını açıklayan Google’ın çatı şirketi Alphabet, YouTube Music ve ve YouTube Premium’un abone sayısını 20 milyon olarak açıklamıştı. Yaklaşık 2 senelik sürenin sonunda beklentilerin altında bir performans gösteren YouTube Music, rakipleri Spotify ve Apple Music’in oldukça gerisinde kaldı. Ancak bu durum Google’ın YouTube Music’ten vazgeçtiği anlamına gelmiyor. 

9to5Google’ın aktardığı bilgilere göre, şirket kullanıcıların Google Play Music’te olduğu gibi bilgisayarlarındaki müzikleri platforma yükleyebilmelerine yardımcı olacak bir beta sürümü geliştiriyor. Google’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, buluttan müzik aktarabilmeye ve servise harici olarak müzik yükleyebilmeye yarayacak.  

Google, YouTube Music’i güçlendirmek istiyor

Bir süredir Google, Play Music abonelerini YouTube Music’e taşımayı amaçlıyor. Edinilen bazı bilgiler, Play Music abonelerinin birkaç ay içerisinde servise davetiye alacağını ve Play Music’in 2020 yılının ortalarından sonra kapatılacağını iddia ediyor. 2019 Ağustos ayında kullanıcılara sunulan YouTube Music aylık 13,99 TL’lik bir ücrete sahip. Google Asistan ile uyumlu bir şekilde çalışan müzik servisi, hem masaüstünden hem de mobilden kullanılabiliyor.

“Google Etkisi“: Beynimizde meydana gelen kalıcı bir hasarın işareti mi?

YouTube, ABD’deki başkanlık seçimleriyle ilgili yeni kurallar düzenledi