Samsung, Hindistan’daki müşterileri için benzersiz özellikler sunan bir kredi kartı piyasaya sürdü. Bu kredi kartı ile Samsung markalı ürün ve hizmetlerde yüzde 10 geri ödeme yapılacak. Samsung dışından yapılan alışverişler için ise puan toplama sistemi olacak.

Samsung, Güney Kore Merkezli bir teknoloji şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Her yıl yeni bir telefonla kullanıcılara büyük yenilikler sunan Samsung, her yeni telefonla üstün özelliklere imza atıyor. Samsung’un tüketiciyi memnun eden tek ürünü cep telefonu değil elbette, elektrikli ev aletlerinden saate kadar birçok dalda üretim gerçekleştiriyor. Teknoloji devi şirket, şimdi de bambaşka bir kulvarda yarış için kolları sıvıyor: Samsung Kredi Kartı duyanlara “Keşke bu ülkede de olsa” dedirtiyor.

Samsung, elektronikten sonra şimdi de kredi kartı hizmeti sunuyor. Ülkenin en büyük bankalarından Axis ile iş birliği yapan şirket, kredi kartını ilk olarak Hindistan’da kullanıma açıyor. Visa altyapısını kullanan kredi kartı, tüketicilere tonla avantaj sağlayacak gibi görünüyor.

Bol Avantajlı “Samsung” Kredi Kartı

Samsung’un kredi kartı, bankalar tarafından sunulan kredi kartları ile aynı şekilde çalışıyor. Ancak tüketicilere bazı ek avantajlar sunuyor. Örneğin; geri ödeme. Samsung’un kredi kartını kullanmaya başlayan Hint tüketiciler, Samsung markalı ürün ve hizmet alımlarında anında yüzde 10 geri ödeme alabiliyor. Böylelikle 100 liralık bir ürün için aslında 90 TL ödeme yapılıyor.

Samsung kredi kartı, yalnızca Samsung markalı ürün ve hizmetler için avantajlar sunmuyor. Samsung dışında yapılan alışverişlerde de puan toplama sistemi bulunuyor. Kart ne kadar çok kullanılırsa o kadar fazla puan birikiyor ve bu puanlar, sonraki alışverişlerde kısıtlama olmadan kullanılabiliyor.

Samsung Güneybatı Asya CEO’su Ken Kang, yaptığı açıklamada inovasyonun gücüne inandığını ve inovatif çalışmalarla tüketicilerin hayatlarının değiştirilebileceğini ifade etti. Başlattıkları hizmetten ötürü memnun olduklarını söyleyen Kang, bu hizmetin şu an için Hindistan özelinde olacağını sözlerine ekledi. Ancak Samsung’un kredi kartı büyük ilgi görürse, ilerleyen dönemlerde belki Türkiye’de bile bu kredi kartlarını görme şansımız olabilir.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz