GTA 6 sızıntılarından sorumlu tutulan hackerın tutuklanmadan önce gönderdiği bazı mesajlar gün yüzüne çıktı. Hacker o mesajlarda, GTA 6’nın 8 yıldır geliştirilmekte olduğunu ve şimdiye kadar 2 milyar dolar harcandığını öne sürdü.

Online oyun sektörü günden güne büyüyor. Kullaıcıların ilgiyle takip ettiği birçok oyun, gelien teknolojiye ayak uydurmak ve oyun severlere daha iyi deneyimler sunabilmek için dönem dönem yenilikler yapıyor. Bu yenilikler, geliştiriciler tarafından oyunlara entegre ediliyor ve ortaya daha keyifli deneyimler sunacak oyunlar çıkıyor.

Tüm kullanıcılar, oyunların yeni versiyonlarıyla sunulacak olan yenilikleri dört gözle bekliyor. Şu sıralar geliştirme çalışmalarıyla en çok gündem olan oyunların başında GTA 6 yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde görüntüleri sızdırılan GTA 6’nın geliştirilmesi için harcanan para, duyanların dudaklarını uçuklatıyor.

Sızıntıların Sorumlusu Tutuklandı!

2013 yılında piyasaya sürülen GTA V’in geliştirilme çalışmaları en sonunda geçtiğimiz haftalarda sona ermiş, birkaç gün sonraysa oyun tarihinin en büyük sızıntısı yaşanmıştı.Bir hacker, Rockstar Games’in uzun süredir geliştirildiği bilinen GTA 6’nın geliştirilme aşamasındaki oynanış görüntülerini paylaştı.

Bu sızıntıdan sorumlu olduğu düşünülen dünyaca ünlü Lapsus$ hacker grubu üyesi geçtiğimiz gün tutuklanırken, bugün yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde hackerın kendisiyle iletişime geçen kişiye yazdığı mesajlar paylaşıldı. Bu mesajlarda Rockstar’ın oyun için harcadığı parayı gözler önüne serdi.

Rockstar’ın GTA 6 için 2014’ten Bu Yana 2 Milyar Dolar Harcadığı Ortaya Çıktı!

GTA 6’nın görüntülerini sızdıran hackerın tutuklanmadan önce gönderiği mesajlar, oyunun geliştirilme süreciyle ilgili birçok bilgiyi ortaya çıkardı. O mesajlara göre Rockstar oyun şirketi, GTA 6’nın geliştirilmesi için 2014’ten bu yana 2 milyar dolar gibi uçuk miktarda para harcadı.

Hacker, Kone, Brezilya merkezli banka Banco do Brasil, Rockstar’ın çatı şirketi Take2Games ve yemek dağıtım hizmeti DoorDash’e de erişimi olduğunu söylüyordu. Bununla birlikte Birleşik Krallık merkezli dijital banka Revolut’a da erişimi olduğunu öne sürmüştü. Revolut, hackerın gönderdiği mesajdan 4 gün sonra hacklendiğini doğrulayan bir açıklama paylaştı, üçüncü taraf kişilerin 20 milyon müşterisinin %0,16’sının kişisel verilerine ulaştığını ancak bu hesaplardan hiçbir işlem yapılmadığını duyurdu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz