Samsung’un akıllı telefon satışları bir önceki çeyreğe oranla yüzde 10 arttı. Ancak teknoloji devinin kârı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 56 düştü. Şirketin eylül ayında sona eren üçüncü çeyrekteki  kârının ise, 6.7 milyar dolar olduğu açıklandı.

Samsung’un 2019’un üçüncü mali çeyreğindeki faaliyet kârı, bellek yongasına olan düşük talep sebebiyle geçen seneye nazaran yüzde 56 düşse de, şirket Eylül ayında sona eren çeyreklik dönemde 6.7 milyar dolar kazandı. Teknoloji devinin akıllı telefon satışları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 5 düştü, ancak geçen seneki çeyreğe oranla akıllı telefon satışları yüzde 10 arttı.

Konuyla alakalı Samsung’un yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde: “Üçüncü çeyrek karı, bir yıl öncekine göre keskin bir düşüş yaşadı. Fakat akıllı telefon satışlarındaki güçlü performans ve mobil OLED ekranlara olan talebin artması, bellek yongası pazarında yaşadığımız durgunluğu bir nebze de olsa telafi etti”

Güney Koreli şirketin, akıllı telefon işletmesi, geçen seneki yılın aynı dönemine göre yüzde 32 arttı ve şirket 2,5 milyar dolar kar elde etti. Ancak Samsung, yılın geri kalanında akıllı telefon satışlarının mevsimsel etkiler ve ekonomik belirsizlikler nedeniyle düşeceğine vurgu yaptı.