“Activision”, Mart 2020’de ‘Call of Duty Mobile’ oyununun sevilen ‘Zombi Modu’ özelliğini oyundan kaldırarak birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak oyun geliştiricileri, modun bazı teknik iyileştirmelerden geçtikten sonra oyuna geri döneceğini açıkladı. 

“Activisation”, bu yılın Mart ayında ‘Call of Duty Mobile’ oyununun sevilen ‘Zombi Modu’ özelliğini oyundan kaldırmıştı. Yaşanan bu gelişme, pek çok oyun tutkununu hayal kırıklığına uğratmıştı. Fakat oyun geliştiricileri, modun bazı teknik iyileştirmelerden geçtikten sonra oyuna geri döneceğini açıkladı. Bu açıklamanın üzerinden uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen mod, hala oyuna eklenmedi. Modun tam olarak geri döneceği tarihle ilgili resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı. Zombies Mod’un, oyunun 1. yıl dönümüne özel olarak Ekim ayında tekrar oyun-severlerin beğenisine sunulacağı iddia edildi.

Söz konusu iddia, ‘Call of Duty Mobile News’ adlı twitter hesabı tarafından ortaya atıldı. Konuya ilişkin yapılan Twitter paylaşımında Call of Duty Mobile, Zombi Modu üzerinde çalışıyor. Oyunun 1. yıl dönümüne denk gelmesi nedeniyle modun, Ekim ayında geri dönmesini bekleyebiliriz” ifadelerine yer verildi.

Call of Duty Mobile bünyesinde, iddiaları destekleyecek bir oyun içi dosya bulunmuyor

Oyun ekibinin şu anda Zombi Modu üzerinde çalıştığı ve modun oyuna kesin bir geri dönüş yapacağı doğrulanmış olsa da özelliğin, Ekim ayında geri geleceğine dair ortada henüz kesin bir kanıt bulunmuyor. Benzer şekilde, Call of Duty Mobile bünyesinde ortaya atılan söylentileri destekleyebilecek bir oyun içi dosya veya röportaja da ulaşılamıyor.

Diğer yandan “Activision” Başkanı Daniel Alegre; kısa bir süre önce Call of Duty Mobile’ın, 1. yıl dönümüne özel Ekim ayında yeni bir içerik alacağını doğrulamıştı. Şu anda Zombi Modu, oyun için en çok talep edilen modlardan birisi olduğu için de akıllarda modun geri döneceği ile ilgili fikirler oluşmaya başlamıştı. Yine de Alegre’nin açıklamasında ‘Zombi Modu’ ile ilgili herhangi bir detaya yer verilmemişti.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Call of Duty Mobile 9. Sezon Onaylandı – Çıkış Tarihi

Size Zafer Kazandıracak Call of Duty Mobile Tüyoları

Call of Duty: Mobile’a Gulag Sistemi Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz