Okuma Süresi
1 dakika

Samsung tarafından kısa bir süre sonra tanıtılacak yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S23 Ultra, gece görüşü özelliği ile gece fotoğraflarında oldukça iddialı gözüküyor.

Akıllı cep telefonları işlemcileri, performansları ve ekran kaliteleriyle olduğu kadar kamera özellikleriyle de birbirleriyle yarışıyorlar. Bu noktada Samsung’un yeni amiral gemisi telefon serisi olarak öne çıkan Galaxy S23 ailesinden Galaxy S23 Ultra da kamera yetenekleri bakımından gece görüşü özelliği ile karşımıza çıkıyor.

Gece Görüşü Kamerası ile Samsung Galaxy S23 Ultra

Gece görüşü özelliği ile gelecek olan Galaxy S23 Ultra, görünene göre sadece gücünü aldığı Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile yüksek performanslı telefonlardan biri olmayacak, aynı zamanda piyasada en iyi kameraya sahip telefonlardan biri de olacak.

Twitter’da Universelce kullanıcı adıyla bilinen muhbirin ifadelerine göre Galaxy S23 Ultra’nın gece kamerası gerçekten gece görüşünü sağlayabiliyor. Kamerasıyla 2023 yılına damga vurması beklenen telefon hakkında muhbir tam olarak “S23 Ultra’nın gece görüş kamerasının gerçekten gece görüşü olduğunu vurgulamam gerekiyor” diyor.

Hem Gece Hem Gün Işığı Fotoğraflarında Etkili

Gece fotoğrafları artık günümüz amiral gemisi telefonlarındaki en önemli kriterlerden biri hâline gelmeyi başarıyor. Cihazın gece fotoğraflarına örnek olarak bir görsel her ne kadar sızmamış olsa da Galaxy S23 Ultra, Snapdragon 8 Gen 2’nin görsel işleme yeteneği ve 108MP, 12MP, 12MP ve 2MP kurulumundan oluşan arka kamera sistemi ile bu alanda öne çıkabilir. Yine daha önceki sızıntılardan bildiğimiz kadarıyla yeni Galaxy modeli sadece düşük ışıklı fotoğraflarda değil, gün ışığında çekilmiş fotoğraflarda da yetenekli bir telefon gibi gözüküyor.

Galaxy S23 Ultra, gündüz çekimleri için paylaşılan fotoğraflarda ve selefine ek olarak Pixel 7 Pro ile karşılaştırmasında hem doygunluk hem keskinlik açısından daha başarılı kareler yakalamayı başarıyor. Şunu da hatırlatmadan geçmeyelim ki Pixel 7 Pro, 147 puan ile DXoMark sıralamasına göre dünyanın en iyi kameralı ikinci telefonu.

Samsung Galaxy S23 Ultra’nın gece görüşü yetenekleri ve kamera performansı hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce cihaz konuşulduğu kadar yüksek performans sunan özellikler ile karşımıza gelecek mi?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz