Twitter ücretli abonelik sistem Twitter Blue, bugün itibari ile Türkiye ‘de bulunan kullanıcılarda görülmeye başladı. Twitter Blue, belirli bir ücret karşılığında kullanıcılara daha fazla özellik sunuyor.

Twitter, premium üyelik için Twitter Blue hizmetini bugün itibari ile Türkiye ‘de yer alan kullanıcılar için yayınlamaya başladı. Yeni sistemi, kullanıcılarına okuma modu, yer işareti klasörü ve tweet geri alma gibi birçok özelliği kullanıcılara sunuyor.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, içerisinde herhangi bir paylaşım yapıldıktan sonra bu içeriği düzenleme ya da geri alma izni vermiyordu. Ücretli Twitter Blue hizmeti ile kullanıcılar, yayınlanmadan kısa bir süre önce geri alınabiliyor.

twittier-blue-geri-al-teknosafari

Gönderilen tweetler, her zaman silinebiliyordu. Ancak milyonlarca takipçiye sahip olan kullanıcılar için işlem, oldukça yavaş ve kullanışsız bir seçenek oluyor. Artık kullanıcılar, henüz tweet yayınlanmadan önce içerik hakkında değişiklik yapabilecek ya da bu paylaşımı geri alabilecek.

Bunların yanında premium abonelik hizmetinden yararlanan kullanıcılar, reklamsız olarak makalelere erişebilecek. Ayrıca “En Popüler Makaleler” başlığı altında, son 24 saatte en çok paylaşılan makaleleri listeleyebilecek.

Ayrıca Twitter Blue ile birlikte uygulama içi temalar gelecek. Yıllardır mavi renkte ve son zamanlarda karanlık mod ile karşımıza çıkan Twitter, ücretli aboneleri için ek temalar ve renk paletleri sunacak. Temalar ile birlikte uygulama simgeleri de değiştirilebilecek.

twitter-blue-onizleme-teknosafari

WhatsApp ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında görmeye alışık olduğumuz bir özellik, Twitter Direkt Mesaj içerisinde de yer alacak. Kullanıcılar, favori sohbetlerini gelen kutusunun en üstüne sabitleyebilecek.

Son olarak ise paylaşılan bilgilere bakıldığında, premium üye olan kullanıcılar masaüstü üzerinden maksimum 10 dakikalık videolar yükleyebilecek. Yani ücretli üyeler daha fazla süreye sahip içerikler paylaşabilecek.

Twitter Blue fiyatı konusunda henüz bir bilgi paylaşılmadı. Ancak abonelik, Amerika’da 3.49 Dolar üzerinden hizmet veriyordu. Bu da herhangi bir yerel fiyat politikası olmazsa 40 TL miktarlarına denk geliyor.

İlginizi Çekebilir:

Küresel Pazarda Satışları Artırmanın 10 Kritik Yolu

Go Sharing, Dünyanın En Büyük Paylaşımlı Moped Hizmeti Oldu 

Casper Excalibur E750, Kişiye Özel Üretim Sürecinden Geçiyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz