90’lı yılların sonunda 2000’lerin başında çocukluk yaşayanların deneyimlediği ve çok sevdiği ‘sanal bebek’ler şimdi akıllı saat formunda geri dönüyor. Tamagotchi, 25. yıl dönümü için sanal bebeklerin yeni nesil versiyonunu üretti: Tamagotchi Smart.

Küçüklüğümüzde yanımızdan hiç ayırmadığımız, beslediğimiz, altını temizlediğimiz ve sevdiğimiz sanal bebekler şimdi ise karşımıza akıllı saat olarak çıkıyor. 90’lı yılların sonunda Tamagotchi önderliğinde tüm dünyada büyük çapta heyecan yaratan sanal bebekler şimdi şirketin 25. yılına özel olarak geliştirildi. Şirket bir akıllı saate dönüştürdüğü sanal bebekleri kasım ayının sonunda satışa sunacağını duyurdu. 

Küçük birer yumurta şeklinde olan elimizden düşürmediğimiz sanal bebeklerin akıllı saat versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanan Tamagotchi, cihazı pek de üst düzey özelliklerle donatmadı. Kullanıcılar yeni nesil sanal bebeklerini eskide olduğu gibi, besliyor, bakıyor ve seviyor. 

Yeni nesil sanal bebek: Tamagotchi Smart

Bandai Namco bünyesinde bulunan Tamagotchi’nin yeni nesil sanal bebeği de tıpkı geçmişte olduğu gibi kullanıcılarına bazı sorumluluklar yüklüyor. Kullanıcıların kolunda taşıdığı ve her an bakım yapabilmesine olanak tanıyan Tamagotchi Smart, dokunmatik ve renkli bir ekranla geliyor. Sanal bebeklere ayrıca masaj da yapılabiliyor. Kullanıcılar sanal bebeklerini uyandırmak istediklerinde sesli komut ile bu işlemi gerçekleştirebiliyor. Şirket, bu noktada cihazın sesi anlamaya odaklanmadığını ve tanımlanan sesi duyduğunda çalışmaya başladığını aktarıyor.

Tamagotchi Smart olarak anılan yeni nesil sanal bebek ve akıllı saate, “TamaSma Cards” isimli genişletme kartları eklenebiliyor. Şirketin yayınladığı tanıtım videosunda, bu kart sayesinde akıllı saatin müzik dinleme ve eşli oyunlar imkanı sunduğu bilgisi veriliyor. 

Tamagotchi Smart tanıtım videosu:

Bandai Namco’nun Tamagotchi Smart ismiyle andığı yeni nesil sanal bebeğinin kasım ayında piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Pembe ve mavi olmak üzere iki renk seçeneğine sahip olan akıllı saatin fiyatının 60 dolar olacağı da açıklandı. Akıllı saate farklı özellikler ekleyen TamaSma Cards’ın fiyat etiketi ise 10 dolar olarak açıklandı. 

İlginizi Çekebilir:

Bilim İnsanları, 30 Yıl Önce Ölen Bir Hayvanın Genetik Materyalinden Klon Üretmeyi Başardı 

Evcil Hayvan Sahiplerine Ev Temizliği İçin İpuçları! 

Haftalık Teknoloji Gündemi – Elektrikli Scooter Düzenlemesi, En Çok Veri Toplayan iOS Uygulamaları:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz