Önceki gün Tekno Safari olarak ortaya çıkardığımız “coronavirüse karşı etkili” olduğu iddia edilen ve tarım bakanlığı onayı olmayan gıda takviyesi, Şeyma Subaşı’nın bugün yaptığı paylaşım ile tekrar gündeme geldi. Şeyma Subaşı ürünü bu kez ‘’kullanırsınız kullanmazsınız farketmez’’ yorumuyla paylaştı.

Aralarında Şeyma Subaşı , Seda Sayan, Seren Serengil, Demet Şener gibi birçok ismin yer aldığı ünlü isimler, Tarım Bakanlığı onayı olmayan ve “coronavirüse karşı etkili” olduğu iddia edilen bir ürünün reklamını yapmıştı. Tekno Safari editörleri Mirhan Binici ve Kübra Sarıkaya’nın ortaya çıkardığı skandal, medyada büyük ses getirmişti. Buna karşın Şeyma Subaşı aynı ürünü sosyal medya hesabından tekrar paylaştı. 

Detaylı araştırmalarımız sonucunda herkesi şoke eden No Attack isimli gıda takviyesi ile ürünün satıldığı web sitesinin gerçeklerini sizlerle paylaşmıştık. Söz konusu haber kısa süreden dikkat çekmiş ve birçok mecrada paylaşılmıştı.  

Geçen hafta birçok ünlü ismin de dahil olduğu reklam kampanyasında “korona da dahil tüm virüs türlerine karşı tam koruma” sağladığı iddiasıyla kamu sağlığını hiçe sayacak şekilde yanlış ve yanıltıcı bilgiler verilmişti. Birçok ulusal mecrada yer bulan bu konuda Şeyma Subaşı’nın tekrar bir paylaşım yapması ise tepki çekti. Subaşı ürün hakkında yaptığı ikinci paylaşımda “Kullanırsınız kullanmazsınız farketmez’’ şeklinde bir yorum yaptı.

Şeyma Subaşı’nın hikayesinde dikkat çeken detay ise, ürünün reklamını yaptığı ilk videosunda bahsettiği ‘corona virüsü’’ne dahil koruma sağladığı ifadesi ile birlikte ürüne eczanelerden ulaşabilirsiniz gibi bilgilere yer vermemesi oldu.

Subaşı paylaşımında ‘’Son zamanlarda bir haftadır falan bu takviyeyi alıyorum. Vitamin içinde, propolis, kara mürver falan var. Siz kullanırsınız kullanmazsınız farketmez’’ sözlerini kullandı.

Web Sitesi Kayıt Adresi: Yalan Dolan Mahallesi

no attack web sitesi kayit adresi

Yaptığımız araştırmalar sonucu reklamı yapılan ürünün satıldığı web sitesinin kayıtlı olduğu adresin ‘’yalan dolan mahallesi’’ olduğunu tespit etmiştik. Öte yandan ünlü isimler tarafından linklenen web sitesinde, “coronavirüs, HIV, Hepatit gibi virüslere karşı bile tam koruma” gibi yanıltıcı ifadeler yer almaktaydı. Haberin tamamına buradan erişebilirsiniz

Konu Hakkında Soruşturma Başlatıldı

“Korona da dahil tüm virüs türlerine karşı tam koruma” sağladığı iddia edilen ürünün bir onayı ve kaydı olmadığı ortaya çıkınca, sosyal medyada ünlüler büyük tepki gördü. Erol Köse, Seda Sayan’ın videosunu Instagram hesabından paylaşarak Seda Sayan ve Şeyma Subaşı hakkında savcılık tarafından soruşturma başlatıldığını ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile irtibata geçildiğini, olayın incelenmeye başladığı bilgisini paylaşmıştı.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.