Rekabetçi Valorant sezonunun dünya geneli zirvesi ve 2021 Valorant Champions Tour etkinliğinin sonu olacak olan Champions detayları paylaşıldı. Yıl boyunca 10.000’den fazla takımın mücadele ettiği turnuvalardan kalan en iyi 16 takım, dünya şampiyonluğu için mücadele edecek.

Rekabet dolu uzun bir yılın ardından dünyanın en iyi 16 Valorant takımı, Valorant Champions içerisinde mücadele edecek. 1 – 12 Aralık tarihlerinde Champions kupası ve Valorant Dünya Şampiyonu unvanı için mücadele edilecek.

Şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük Valorant turnuvası olan Champions Berlin’de, 16 takım ile şampiyonluk mücadelesi verilecek. Mücadeleye hak kazanan takımlar, sene boyunca en çok VCT puanı toplayarak, son Masters etkinliğinde ve gerçekleşen 4 LCQ içerisinde galip gelerek Champions turnuvasına katıldılar.

Turnuva, GSL formatındaki grup karşılaşmalarının ardından 8 takımlık tekli eleme grupları ile devam edecek. Takımlar, ilk olarak Challengers etkinliklerindeki nihai sıralamalarına ve bölgelerinin gücüne bakılarak dört kura torbasına bölündü.

valorant-champions-takvimi-teknosafari
Valorant Champions takvimi.
 1. Kura Torbası: NA #1, EMEA #1, KR, M3 Kazananı
 2. Kura Torbası: NA #2, EMEA #2, LATAM, BR #1
 3. Kura Torbası: NA LCQ, EMEA LCQ, SEA #1, JP
 4. Kura Torbası: BR #2, SEA #2, SA LCQ, APAC LCQ

Ardından tüm torbalardaki takımlar, gruplara ayrılacak şekilde rastgele çekildi. Halihazırda aynı bölgeden başka bir takımın olduğu gruba çekilen takımlar, alfabetik sıralamada bir sonraki gruba yerleştirildi.

Kuradan çekilen son takım oldukları takdirde geçerli bir grup için seçilene dek kuraya tekrar dahil edilecekler. Bir grup kurası çekildiğinde ve geçerli bir grup oluşturulduğunda, kuranın sonuçları kesinleştirilir ve takımların yeri kalıcı olur. 4. torbada 2 tane Brezilya ve 2 tane Güneydoğu Asya takımı yer alır. Çakışmanın önlenmesi adına Brezilya ve Güneydoğu Asya’nın birincileri aynı grupta yer alamaz.

valorant-champions-gruplar-teknosafari

Çekilen kura sonrası oluşan gruplar:

 • A1: Acend (EMEA) ve Vivo Keyd (Brezilya)
 • A2: Team Envy (NA) ve X10 Esports (SEA)
 • B1: Sentinels (NA) ve Furia (Brezilya)
 • B2: KRÜ Esports (LATAM) ve Team Liquid (EMEA)
 • C1: Gambit (EMEA) ve Team Secret (SEA)
 • C2: Team Vikings (Brezilya) ve Crazy Racoon (Japonya)
 • D1: Vision Strikers (Kore) ve Full Sense (SEA)
 • D2: Fnatic (EMEA) ve Cloud9 (NA)

İlk Dünya Şampiyonu unvanının yanı sıra takımlar, büyük ödül havuzu için mücadele edecek. Şampiyon olan takım, 350.000 dolarlık ödülün sahibi olacak. Toplamda ise 1.000.000 dolar ödül havuzu bulunuyor. Ödül dağılımı ise şu şekilde;

 1. Takım 350.000 dolar
 2. Takım 150.000 dolar
 3. ve 4. Takım 90.000 dolar
 4. – 8. Takım 40.000 dolar
 5. – 16. Takım 20.000 dolar

1-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik, VCT 3. Aşama – Masters’da olduğu gibi Berlin’de yapılacak. Oyuncuların, çalışanların ve yerel halkın sağlığı ve can güvenliğini korumak için etkinlik alanında seyirci bulunmayacak.

VALORANT Champions yayınları 1-6 Aralık tarihlerinde 17.00’de başlarken, diğer günlerde 20.00’de başlayacak. Maçların oynanmayacağı tek gün ise 10 Aralık. VALORANT Champions heyecanı, Türkçe anlatım ile resmi Twitch ve YouTube kanallarında VALORANT severlerle buluşacak.

İlginizi Çekebilir:

Rockstar Games, GTA Trilogy Hakkında Özür Paylaşımında Bulundu

PlayStation Plus Aboneliği için İndirim Dönemi Başladı

FIFA 22, Çıkışının Ardından İlk Kez %60 İndirime Girdi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz