Pazar, Mayıs 31, 2020
Ana Sayfa Haber THY uçuş kısıtlamaları 5 nokta dışında tüm yurtdışı uçuşlarını kapsayacak

THY uçuş kısıtlamaları 5 nokta dışında tüm yurtdışı uçuşlarını kapsayacak

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, 5 nokta dışındaki tüm dış hat seferlerinin durdurulacağını açıkladı. Bu kararla birlikte THY uçuş kısıtlamaları , 27 Mart itibarıyla başlayacak.

Ülkemizde de coronavirüs kaynaklı vaka ve ölüm sayısı hızla yükseliyor. Coronavirüsün yayılımını engellemek amacıyla son olarak birçok farklı iş kolundaki iş yerleri kapatılmış ve 65 yaş üstü insanların sokağa çıkması yasaklanmıştı. Bu konuda son gelişme Türk Hava Yollarından geldi. THY uçuş kısıtlamaları , 5 nokta dışında tüm yurt dışı uçuşlarını kapsayacak şekilde genişletilecek.

Türk Hava Yolları son olarak 68 ülkeye uçuş kısıtlaması getirdiğini duyurmuştu. Başta Avrupa ve Çin olmak üzere virüsün ülkedeki yayılımını engellemek üzere yurtdışından gelişlere kısıtlama getirilmişti. Türk Hava Yolları’nın uyguladığı uçuş kısıtlamasının kapsamı 27 mart itibariyle 5 uçuş noktası hariç, dış hatlardaki tüm uçuşları kapsayacak.

THY kaç ülkeye uçuş yapacak?

THY kaç ülkeye uçuş yapacak?

Katıldığı bir televizyon programında THY’nin operasyonlarına ilişkin yeni gelişmeleri paylaşan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İker Aycı, 27 Mart itibarıyla New York, Washington, Hong Kong, Addis Ababa ve Moskova seferleri dışındaki tüm dış hat seferlerinin durdurulacağını açıkladı.

Online coronavirüs haritası için tıklayınız. 

Türk Hava Yolları coronavirüsün yayılmasından önce 126 ülkede 316 şehire ve 319 havalimanına uçuyordu. Türk Hava Yolları sahip olduğu destinasyon sayısı ile dünyanın en çok ülkesine sefer düzenleyen ülke ünvanına sahipti.

27 Mart itibariyle yürürlüğe girecek kısıtlama sonrasında Türkiye’den yurt dışına sadece 4 ülkeye uçuş olacak. Kısıtlama sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Ney York ve Washington kentleri, Rusya’nın başkenti Moskova, Çine bağlı özerk yönetim bölgesi Hong Kong ve Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa uçuş yapılan noktalar olacak.

Türk Hava Yolları bilet iadesi açıklaması!

Türk Hava Yolları (THY) coronavirüsü salgını nedeniyle daha önce bilet alan vatandaşların bilet değişikliği ya da açığa alma durumunda ek ücret ödemeyeceğini açıkladı. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı tarafından yapılan açıklamada, uygulamanın 20 Mart tarihinden önce bilet alanlar için geçerli olacağını bildirdi.

Başkan Aycı, 20 mart 2020 tarihinden evvele bilet almış tüm vatandaşların, 31 aralık 2020 tarihine kadar biletlerini değiştirebileceklerini belirtti. Biletlerin kullanma tarihinin ise en geç 28 Şubat 2021 olarak bildirdi.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note20 Serisinin Kamera Özellikleri Sızmış Olabilir

Samsung Galaxy Note20 serisi telefonların kamera özellikleri ortaya çıktı. Bir Twitter kullanıcısı tarafından yapılan bir paylaşım, Samsung’un merakla beklenen Galaxy Note20 ’nin kamera özelliklerinin...

Instagram, Çift Katlı Hikayeler Bölümü Üzerinde Çalışıyor

Instagram, çift katlı Hikayeler özelliğini test ettiğini doğruladı. Sosyal medyada bazı Instagram kullanıcıları, Ana Sayfa’da Hikayeler bölümünde değişiklik olduğu bilgisini paylaşmıştı. Çift Katlı Hikayeler...

Apple, Giriş Seviyesi MacBook Pro’ların RAM Artırma Fiyatlarını İki Katına Çıkardı

Apple, giriş seviyesi MacBook Pro ’ların RAM geliştirme fiyatlarını dünya çapında iki katına çıkardı. Marka değerine güvenen ve yüksek fiyat politikasıyla hareket eden Apple,...

İnternetten Film İzleme, Trump vs Twitter, Paragöz Oğlan Zuckerberg – DigiToll #17

Dijital haber bülteni DigiToll'ün yeni bölümü yayında! Her hafta dijital dünyanın en çok konuşulan konularını, önemli teknoloji haberlerini derlediğimiz DigiToll ile karşınızdayız. DigiToll'ün yeni...

En İyi Mobil Çiftlik Oyunları Listesi – 2020

Google Play Store ve App Store bünyesinde yer alan bir çok çiftlik oyunu ile gerçek hayatta bahçe ve hayvan işleri ile uğraşmayı özleyen insanlar...