thy ucus kisitlamalari

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, 5 nokta dışındaki tüm dış hat seferlerinin durdurulacağını açıkladı. Bu kararla birlikte THY uçuş kısıtlamaları , 27 Mart itibarıyla başlayacak.

Ülkemizde de coronavirüs kaynaklı vaka ve ölüm sayısı hızla yükseliyor. Coronavirüsün yayılımını engellemek amacıyla son olarak birçok farklı iş kolundaki iş yerleri kapatılmış ve 65 yaş üstü insanların sokağa çıkması yasaklanmıştı. Bu konuda son gelişme Türk Hava Yollarından geldi. THY uçuş kısıtlamaları , 5 nokta dışında tüm yurt dışı uçuşlarını kapsayacak şekilde genişletilecek.

Türk Hava Yolları son olarak 68 ülkeye uçuş kısıtlaması getirdiğini duyurmuştu. Başta Avrupa ve Çin olmak üzere virüsün ülkedeki yayılımını engellemek üzere yurtdışından gelişlere kısıtlama getirilmişti. Türk Hava Yolları’nın uyguladığı uçuş kısıtlamasının kapsamı 27 mart itibariyle 5 uçuş noktası hariç, dış hatlardaki tüm uçuşları kapsayacak.

THY kaç ülkeye uçuş yapacak?

THY kaç ülkeye uçuş yapacak?

Katıldığı bir televizyon programında THY’nin operasyonlarına ilişkin yeni gelişmeleri paylaşan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İker Aycı, 27 Mart itibarıyla New York, Washington, Hong Kong, Addis Ababa ve Moskova seferleri dışındaki tüm dış hat seferlerinin durdurulacağını açıkladı.

Online coronavirüs haritası için tıklayınız. 

Türk Hava Yolları coronavirüsün yayılmasından önce 126 ülkede 316 şehire ve 319 havalimanına uçuyordu. Türk Hava Yolları sahip olduğu destinasyon sayısı ile dünyanın en çok ülkesine sefer düzenleyen ülke ünvanına sahipti.

27 Mart itibariyle yürürlüğe girecek kısıtlama sonrasında Türkiye’den yurt dışına sadece 4 ülkeye uçuş olacak. Kısıtlama sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Ney York ve Washington kentleri, Rusya’nın başkenti Moskova, Çine bağlı özerk yönetim bölgesi Hong Kong ve Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa uçuş yapılan noktalar olacak.

Türk Hava Yolları bilet iadesi açıklaması!

Türk Hava Yolları (THY) coronavirüsü salgını nedeniyle daha önce bilet alan vatandaşların bilet değişikliği ya da açığa alma durumunda ek ücret ödemeyeceğini açıkladı. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı tarafından yapılan açıklamada, uygulamanın 20 Mart tarihinden önce bilet alanlar için geçerli olacağını bildirdi.

Başkan Aycı, 20 mart 2020 tarihinden evvele bilet almış tüm vatandaşların, 31 aralık 2020 tarihine kadar biletlerini değiştirebileceklerini belirtti. Biletlerin kullanma tarihinin ise en geç 28 Şubat 2021 olarak bildirdi.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.