Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Sinema dünyasının daha fazla ses getirmesi gereken fakat kıyıda köşede kalmış 10 filmini sizler için listeledik. İşte; ‘Sinema dünyasının az bilinen filmleri’. ‘Az bilinen filmler’. ‘Az bilinen film önerileri’. ‘Az bilinen 10 harika film’. Detaylar haberimizde…

Sokağa çıkma kısıtlamalarının tekrar gündeme geldiği bu süreci yeterli gündemi yakalayamamış filmlerle değerlendirebilirsiniz. İşte; ‘Sinema dünyasının az bilinen filmleri’. ‘Az bilinen filmler’. ‘Az bilinen film önerileri’. ‘Az bilinen 10 harika film’. 

Sinema Dünyasının Az Bilinen Filmleri 

Az Bilinen Filmler

‘Sinema dünyasının az bilinen filmleri’. ‘Az bilinen filmler’. ‘Az bilinen film önerileri’. ‘Az bilinen 10 harika film’. 

Az Bilinen Filmler 
  • Yozgat Blues 
  • Love 
  • Polar 
  • Gergedan Mevsimi 
  • Sofra Sırları 
  • Çoğunluk 
  • Happy End 
  • Kar 
  • Lawless 
  • Predestination 
Yozgat Blues 

Az Bilinen Filmler

Sinema dünyasının az bilinen filmleri arasında yer alan ‘Yozgat Blues’da Ercan Kesal, Ayça Damgacı, Nadir Sarıbacak ve Tansu Biçer isimlerini başrolde izliyoruz. Komedi ve dram türünde olan bu filmin yönetmenliğini Mahmut Fazıl Coşkun yapmıştır. 2013 yapım olmasına rağmen günümüzde az bilinen filmlerden biri olan Yozgat Blues, Müzik Öğretmeni ve Şarkıcı Yavuz ile öğrencisi Neşe’nin hikayesine odaklanıyor. Yaptıkları müzikle kimsenin ilgisini çekemeyen Yavuz ve Neşe bir iş teklifi alır ve Yozgat’a taşınırlar. Fakat burada da hayalini kurdukları ilgiyi yakalayamazlar. Daha sonra Sabri ile tanışırlar ve ondan aldıkları destekle de bir yere varamazlar. Bu çerçevede olaylar gelişir. 

Love 

Az Bilinen Filmler

Sinema dünyasının az bilinen filmleri listemize Gaspar Noé tarafından yazılan ve yönetilen ‘Love’ ile devam ediyoruz. 2015 yapımı olan bu filmde Murphy’nin Electra adında bir kız arkadaşı vardır. Ancak Murphy Omi adında bir başka kadınla da birlikte olur ve bu durumu Electra’ya bahseden Murphy kız arkadaşı tarafından terk edilir. Her ne kadar  Electra’ya geri dönmek için çabalasa da ayrılırlar. Gaspar Noé’nin kendi yaşamından da izler taşıyan filmde Murphy yıllar sonra Electra’nın annesinden gelen bir telefonla uyanır. Ardından yaşadığı evi, hayatı, Omi’yi ve kendisini sorgulamaya başlar. Murphy’nin  hatıralarına giderek Electra ile olan ilişkisine yoğunlaşırız.  

Polar 
Az Bilinen Filmler 

Netflix platformunda yayınlanan fakat az bilinen filmlerden biri olan ‘Polar’da  dünyanın en iyi suikastçısı olan Duncan kendine yeni ve huzurlu bir hayat kurmak ister. Fakat eski patronu yüzünden kendisini acımasız ve genç katillerin yer aldığı bir topluluğun başında bulur. 

Gergedan Mevsimi 

Az Bilinen Filmler

Bahman Gobadi’nin yazıp yönettiği ve bir aşk hikayesini konu alan ‘Gergedan Mevsimi’nin oyuncu kadrosunda Behruz Vüsuki, Yılmaz Erdoğan, Monica Belluci, Beren Saat, Belçim Bilgin, Caner Cindoruk gibi sinemanın sevilen isimleri yer alıyor.  Bahman Gobadi’nin aile dostu olan ve İran İslam Devrimi sırasında suçsuz yere 27 yıl hapsedilen İranlı şair  Sadegh Kamangar’ın hayatından esinlenilen film 2012 yapımıdır. Film, haksız yere hapis yatan Sahel’in serbest bırakılmasının ardından eşi ve çocuklarını aramaya başlamasını konu alıyor. Adının neden Gergedan Mevsimi olduğuna dair cevabı da filmde alıyorsunuz.  

Sofra Sırları 

Az Bilinen Filmler

Başrolünde Demet Evgar’ın yer aldığı, Fatih Al, Alican Yücesoy ve Elif Çam gibi isimlerin eşlik ettiği ‘Sofra Sırları’ 2018 yılında vizyona girdi. Film, evlendikten sonra kendisini evine adayan, çok güzel yemekler yapan ve hem karakteriyle hem de yemekleriyle herkesin övdüğü bir kadın olan Neslihan’ın evine gelip yemek yiyen insanların ölmelerinin ardından gizemli hale geliyor.

Happy End 

Az Bilinen Filmler

2017’de vizyona giren efsane oyuncu Isabella Hupert’ın başrolünde yer aldığı ve ona Jean Louis Trintignant ile Mathieu Kassovitz’in eşlik ettiği ‘Happy End’ Fransa’da yaşayan  Laurent ailesini konu alıyor. Eve karakterinin Laurent ailesinin hayatına ani bir şekilde girmesiyle birlikte sakladıkları sırlar ortaya çıkacak ve bazı ailevi problemler yaşanmaya başlayacaktır. 

Kar 

Az Bilinen Filmler

Az bilinen filmler listemizde yine yerli bir filme yer veriyoruz. Emre Erdoğdu’nun yönettiği, Hazar Ergüçlü, Ozan Uygun ve Halil Babür’ün oynadığı ‘Kar’ filmi, 20 yaşında olan ve annesiyle sağlıklı bir iletişim kuramayan Müzeyyen’in hiç görmediği fakat varlığından haberdar olduğu kardeşi Ali’nin gelmesiyle birlikte değişen hayatını konu alıyor.  

Lawless 

Az Bilinen Filmler

Az bilinen 10 harika film listemizde yer alan ‘Lawless’ kaçakçılık yapan Boundaurant kardeşlerin gerçek hikâyesini film tutkunlarıyla buluşturuyor. Yasa dışı yollarla zengin olan 3 kardeşi izlediğimiz film 2012’de vizyona girmişti. Shia LaBeoufTom HardyGary Oldman, gibi sevilen oyuncuların yer aldığı filmde güçlü şehir gangsterlerinin hayatına odaklanıyoruz.  

Predestination 

Az Bilinen Filmler

Hem beyin yakan hem ters köşe yapan hem de az bilinen filmlerden ‘Predestination’ ile listemizi sonlandırıyoruz. Bilim Kurgu türünde en iyilerden biri olmasına rağmen pek bilinmeyen filmde zamanda seyahat eden, olabilecek ya da olmuş olayları engellemeye çalışan bir ajanı izliyoruz.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Rick and Morty Beşinci Sezon Yayın Tarihi Açıklandı: İlk Fragman Geldi!

New York’ta Covid-19 Aşı Pasaportu Uygulaması Başladı

Türkiye’de En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz