almanya-turkovac-teknosafari

Almanya, Turkovac aşısı olanları aşısız olarak değerlendireceğini açıkladı. Bununla birlikte yalnızca Turkovac aşısı olanlar, Almanya’ya giriş yapamayacak. Almanya, Rusya ve Çin için de benzeri karar vermişti.

Omicron varyantı, tüm dünya geneli karantina sürecinin uzamasına sebep oldu. 2019 yılından bu yana hayatımızda yer alan COVID-19, tüm dünyanın çalışma şeklini değiştirdi.

Yeni varyantlar ile birlikte Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünya, önlemleri daha da sıkılaştırmaya başladı. Bununla birlikte Almanya, yalnızca Turkovac aşısı olanların ülkeye girişine izin verilmeyeceğini açıkladı. Turkovac aşısı olanlar, hiç aşı olmayanlar ile eş değer olarak değerlendirilecek.

turkovac-almanya-teknosafari

Türkiye’den Almanya’ya gitmek isteyen vatandaşlar, BioNTech, AstraZeneca, Moderna ya da Johnson&Johnson aşısı olunması gerekiyor. Bu aşılar dışında herhangi birinin Almanya’ya girmesi mümkün değil. Söz konusu kişiler, PCR testi vermiş olsa dahi ülkeye alınmayacak.

Yaşanan kısıtlamalar, Türkiye özelinde değil. Zira Almanya, belli şartları karşılamayan aşılar aynı sınırlandırmaları kapsıyor. Almanya, yalnızca Avrupa Birliği tarafından onaylanan aşıları tanıyor. Ancak bu durum, bazı istisnalar ile yeniden değerlendirilebiliyor.

Diğer ülkeler ise Turkovac özelinde bir açıklamada bulunmuş değil. Şimdilik neredeyse tüm ülkeler Turkovac aşısını da yine “aşılı” olarak kabul etmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir:

Instagram, Edit Grid özelliğini duyurdu

Radeon Super Resolution, %70’e kadar FPS artırabilir

Nvidia, yenilenmiş RTX 3080 modelini duyurdu

ASUS OLED ekranlı dizüstü modellerine yenilerini ekledi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz