ces-2022-omicron-google-microsoft-teknosafari

Son dönemde gündemde olan Omicron varyantı, fiziksel olarak düzenlenmesi planlanan CES 2022 etkinliğini derinden etkiledi. Birçok şirket, etkinliğe fiziksel olarak katılmayacağını açıkladı. Üstelik katılma kararını geri çeken şirketler de bulunuyor.

2019 yılın sonlarında tüm dünyaya yayılan ve 2 yıldır tüm ülkeleri etkisi altında alan koronavirüs, Omicron varyantı ile tekrardan tehlike saçıyor. Her ne kadar aşılama çalışmaları ilerlemiş olsa da, virüsün mutasyonu sebebi ile beklenen verim alınamıyor.

Bununla birlikte CES 2022, 5 ila 8 Ocak arasında düzenlenmek üzere hazırlıklarına devam ediyor. Ancak birçok şirket, etkinliğe fiziksel olarak katılmayacağını belirtti. Ayrıca yine birçok medya kuruluşu da, etkinliğe herhangi bir muhabir göndermeyeceğini açıkladı.

ces-2022-bosch-teknosafari-min

Geçtiğimiz aylarda aşılama çalışmalarının hızlanması ile fiziksel olarak gerçekleşeceği belirtilen CES 2022, Omicron varyantı sebebi ile olumsuz tepkiler alıyor. Birçok şirket, etkinliğe fiziksel olarak katılmayacağını belirtirken, sosyal medyada da tepkiler artarak devam ediyor.

Amazon, Meta, Microsoft, Google, Nvidia, Twitter, T-Mobile, Pinteres- Lenovo- Intel- General Motors gibi şirketler, etkinliğe fiziksel olarak katılmayacağını duyurdu. Ayrıca CNet, Engadged, TechCrunch, TechRadar, Tom’s Guide ve The Verge gibi küresel haber kuruluşu, fuara katılmayacağını belirtti.

Bunların yanında OnePlus, AMD ve MSI, bugün yaptıkları açıklamalar ile Omicron sebebi ile etkinliğe fiziksel olarak katılamayacağını belirtirken, çevrimiçi olarak katılım sağlanacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilir:

TFF, eMilli Takım seçmeleri yakında başlıyor

Xiaomi 12 serisi tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

MIUI 13 tanıtıldı: İşte özellikleri – 2021

Çin, Metaverse evrenlerine şimdiden milyarlarca dolar yatırım yaptı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz