miui-13-cikis-tarihi-teknosafari

Xiaomi tarafından bugün düzenlenen etkinlik ile birlikte yeni MIUI 13 ara yüzü tanıtıldı. MIUI 13 özellikleri cihazlar kararlılık, performans ve gizlilik açısından yeni özellikler sunuyor.

Xiaomi, bugün düzenlediği etkinlik ile birlikte Android 12 tabanlı MIUI 13 ara yüzünü tanıttı. Yeni yazılım, görsel değişikliklerin yanında kararlılık, performans ve güvenlik özelliklerini güçlendiriyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, MIUI 13 ara yüzünü tanıttı. Şirket, yeni ara yüzü ilk olarak bugün tanıtılan Xiaomi 12 serisi ile birlikte sunacak.

MIUI 13, ile birlikte sistem yazı tipi değiştirildi. Artık, tüm ara yüzde, akıllı telefon ekranında görüntülenmeye daha uygun Mi Sans yazı tipi kullanılıyor. Ayrıca ana ekran, çok daha minimalist ikonlar ve renk paleti ile dikkat çekiyor.

Ayrıca yeni ara yüz ile birlikte yeni duvar kağıtları, temalar, sistem sesleri, wdiget seçenekleri ve animasyonlar, kullanıcılar ile buluşuyor. Çinli marka, geniş duvar kağıdı yelpazesi için Beauty Science ile iş birliği yaptığını duyurdu.

En akıcı Android deneyimi

Şirket, lansman içerisinde karşılaştırma testlerinin sonucunu da yayınladı. Yeni ara yüzünü akıcılığı, birçok senaryo dahilinde MIUI 12.5 versiyonuna kıyasla %15 ila %52 oranında daha akıcı şekilde çalışıyor. Ayrıca Xiaomi, MIUI 13’ün Android 12 kapsamındaki en pürüzsüz ara yüz olduğunu da vurguladı.

MIUI 12.5 ile birlikte gelen atomik bellek özelliği, gelişmiş bellek yönetimi sağlıyor. Bu sayede bellekte yer alan gereksiz işlemler, yapay zeka desteği ile sonlandırılıyor. Arka plan uygulamalarının kaynak tüketimi de düzeltiliyor.

Tüm bunların ardından Xiaomi, yeni ara yüz ile birlikte akıllı telefonların, 36 aylık kullanımdan sonra bile yalnızca %5 performans kaybı yaşayacağını paylaştı.

İlginizi Çekebilir:

Gelir İdaresi Başkanlığı, sosyal medya ve uygulama gelirleri yasası için kılavuz yayınladı

Kripto para fenomenleri meclise davet edildi

Samsung Tri-Fold sızdırıldı: 3 ekranlı katlanabilir telefon

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz