Sony ve Backbone isimli bir ekipman üreticisi, iPhone’larda oyun oynama deneyimini ikiye katlayacak yeni gamepad’i tanıttı. Bu cihaz sayesinde iPhone’unuz bir PlayStation’a dönüşecek!

iPhone telefonların ne kadar gelişmiş özellikleri olduğu herkes tarafından biliniyor. Bu gelişmiş özellikler, Sony’nin Backbone One isimli iPhone uyumlu ekipmanı sayesinde katlanıyor ve PS Remote Play’den kontrolcüyü kullanarak oyun oynamak mümkün oluyor.

Bu Cihaz iPhone’unuzu Anında Bir Play Station’a Dönüştürüyor!

Teknoloji devi Sony, Backbone isimli bir cihaz ile iPhone’ları PlayStation’a dönüştürecek haberi duyurdu. Backbone One isimli cihazda, standart “X, Y, A ve B” düğmeleri yerine, PS5 DualShock’a benzer düğme sistemine (çapraz, daire, üçgen ve kare) mevcut. Cihaz ayrıca PlayStation Remote Play’den oyun oynama imkanı da sunuyor.

İşte O Efsane Cihazın Özellikleri !

iPhone’u PS Vita benzeri bir cihaza dönüştüren Backbone One isimli cihaz, hem tasarımı hem de özellikleriyle kullanıcıların bir hayli dikkatini çekiyor. Backbone One’ın tüm tasarımı PS DualShock’ı andırsa da analog çubukları Xbox Gamepad’e benziyor. Cihaz aynı zamanda ayarlanabilir özelliği sayesinde iPhone 13 Mini‘den iPhone 13 Pro Max‘e kadar farklı ekran boyutlarına uyabiliyor.

Backbone One, DualSense’in uyarlanabilir tetikleyicilerine veya dokunsal geri bildirimine sahip değil; fakat Bluetooth özelliğiyle Pulse 3D gibi diğer PlayStation aksesuarlarına bağlanabiliyor. Backbone One ayrıca Sony’nin iOS için PlayStation uygulamasında kullanılabiliyor ve PS Remote Play oynama konusunda daha eğlenceli bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

BackBone’un Fiyatı Ne?

Backbone’un Sony’e özel olarak üretilen bu sürümünde 3,5 mm bağlantısı ve iPhone’u şarj etmek için kullanılabilecek bir Lightning girişi yer alıyor. Kontrol kumandasının yerleşik bir pili bulunmuyor; cihaz gücünü, bağlandıktan sonra iPhone’dan alıyor.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra, kontrol kumandasını özelleştirebilmek için Backbone uygulaması da mevcut. Örnek vermek gerekirse; uygulamada turuncu Backbone düğmesine basıldığında DualSense’in PS ana sayfa düğmesi gibi çalışıyor ve menüler arasında gezinmeye izin veriyor.

Backbone PlayStation gamepad şimdilik yalnızca iPhone cihazların kullanımına sunuluyor. Ancak 2022 yılının Kasım ayından itibaren Android akıllı telefonlar için de bir varyantın geliştirileceği söyleniyor. Özel renkler ve düğmelere sahip Backbone One, 119 euro olarak satışa sunuluyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz