Kullanıcıların uzun zamandır beklediği Facebook ve Instagram hikayelere müzik ekleme özelliği Türkiye’deki kullanıcılara da sunuldu.

Sosyal medya devi Facebook, birçok ülkede geçen dönemlerde kullanıma sunduğu müzik özelliğini Türkiye’deki kullanıcıları için de aktif etti. Artık kullanıcılar Facebook ve Instagram’da hikayelere müzik ekleyebilecekler. 

2.4 milyar aktif kullanıcısı bulunan Facebook, çok uzun yıllardır hayatımızın içinde yer alıyor. Aradan geçen yıllar içerisinde etkinliğini daha da artıran ve sahip olduğu platformlarla kullanıcılara daha işlevsel sosyal medya kullanımı sunan şirket, çalışmalarına devam ediyor. Sadece sosyal medya platformları ile değil, aynı zamanda dünyanın en popüler çevrimiçi platformlarının bazıları da  Facebook’un bünyesinde yer alıyor. Şirket şimdiyse, birçok ülkede kullanıcı beğenisine sunduğu müzik özelliğini Türkiye’deki kullanıcıları için de aktif etti. Hem Facebook hem de Instagram hikayelere, Türkiye’deki kullanıcılar da artık dilediği müziği ekleyebilecekler.

Facebook’un söz konusu hikayelere müzik ekleme özelliği dünyanın birçok ülkesinde, platformun kullanıcıları tarafından uzunca bir süredir kullanılıyordu. Şirketin hikayelere müzik ekleme özelliğini Türk kullanıcılarına da sunması bekleniyordu. Facebook,  yayınladığı güncellemeyle ülkemizdeki kullanıcıları için müzik özelliğini kullanıma sundu. 

39 milyon şarkı eklenebilecek

Facebook ve Instagram kullanıcıları, yeni özellik sayesinde hikayelerine 39 milyon şarkı içeren kütüphaneden müzik ekleyebilecekler. Ayrıca Türkiye’deki kullanıcıların da hizmetine sunulan yeni özellik sadece müzik ekleme ile sınırlı kalmayacak. Kullanıcılar şarkıların yanı sıra, eğer kütüphanede mevcutsa şarkı sözlerini de hikayelerine ekleyebilecekler. Hikayelere eklenen şarkı sözlerinin animasyonlarını ve yazı stillerini değiştirme de kullanıcılara sunulmuş durumda. Tüm bu özelliklerin yanı sıra şarkılara ait olan detayları da kullanıcılar hikayelerine ekleyip boyutlandırabilecekler. 

Hem Facebook hem de Instagram hikayelerine eklenen şarkı özelliği, kullanıcılara profil sayfalarında değişiklik yapma imkanı da verecek. Yani kullanıcılar Facebook profil sayfalarına eklenen müzik bölümlerini özelleştirebilecek ve profilde üst bölümde bu şarkılar listenebilecek. Kullanıcılar ayrıca, takipçileri ve arkadaşları ile de sevdikleri müzikler üzerinden etkileşim kurabilecek. Kullanıcılar birbirlerine sarkılar ile cevap verebilecek ve bu cevapları da hikaye olarak paylaşabilecekler.

İlgili Haberler:

Facebook, koronavirüs ile alakalı emoji hazırlıyor

Instagram, yeni özelliği ‘Birlikte İzle’ ile beğenileri topladı 

DEEPFAKE, ZOOM SOHBETLERİ, TELEFON BAĞIMLILIĞI, ONLİNE ALIŞVERİŞ – DigiToll #10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz