sony playstation plus ve playstation now hizmetlerini birleştiriyor

Sony PlayStation Plus ve PlayStation Now hizmetlerini birleştiren yeni bir PlayStation Plus hizmetini duyurdu. Detaylar haberimizde.

Sony, artık kullanıcıların oyunları indirip oynayabileceği bir oyun kitaplığına ek bulut tabanlı oyun oynama hizmeti PlayStation Now’ı bir araya getiren ve farklı abonelik planları içeren büyük ölçüde yenilenmiş PlayStation Plus hizmetini duyurdu.

İlk abonelik planı, mevcut PlayStation Plus hizmetiyle tamamen aynı olan PlayStation Plus Essential olacak. Bu, iki aylık indirilebilir oyun, çevrimiçi çok oyunculu erişim, buluta kaydetme ve indirimler gibi önceden var olan avantajların tümünü içeriyor. Aylık 9 Euro, üç aylık 25 Euro ve yıllık 60 Euro olan fiyatlandırma da aynı kalacak. Mevcut tüm PlayStation Plus kullanıcıları bu abonelik planına taşınacak.

Bir sonraki plan, işlerin biraz ilginçleştiği bir nokta. PlayStation Plus Extra olarak adlandırılan bu abonelik planı, Essential planının tüm avantajlarını sunarken, kullanıcılara abonelik etkin olduğu süre boyunca her zaman indirilebilen ve oynanabilen 400’e kadar PS5 ve PS4 oyunundan oluşan bir kataloğa erişim sağlıyor. Bu kataloğa PlayStation Studios ve üçüncü taraf geliştiricilere ait olan oyunlar da dahil.

PlayStation Plus Ekstra abonelik ücreti aylık 14 Euro, üç aylık 40 Euro ve yıllık 100 Euro olarak belirtildi.

Son olarak, en tepede PlayStation Plus Premium yer alıyor. Bu abonelik planı, diğer iki planın tüm avantajlarını içeriyor ve oyun kataloğuna 340 adet oyun ekliyor. Bu kataloğa diğer oyunlara ek olarak bulut üzerinden oynanabilen PS3 oyunları ile bulut üzerinden veya yerel olarak oynanabilen PS1, PS2 ve PSP oyunları da dahil.

Premium abonelik, Ekstra ve Premium planlara dahil olan orijinal PS1, PS2, PSP ve PS4 oyunları için bulut yayını ile oynama seçeneğini de etkinleştiriyor. Böylece bu oyunlar bir PS5, PS4 veya PC’de bulut üzerinden oynanabiliyor.

Ek olarak, kullanıcıların satın almaya karar vermeden önce sınırlı bir süre için belirli oyunları denemelerine olanak tanıyan sınırlı bir deneme seçeneği de olacak.

PlayStation Plus Premium planı aylık 17 Euro, üç aylık 50 Euro ve yıllık 120 Euro olacak. Mevcut tüm PlayStation Now müşterileri, hiçbir ek ücret ödemeden bu plana geçirilecek. PlayStation Now ise bağımsız bir hizmet olmaktan çıkacak.

PlayStation Plus Premium planı yalnızca bulut yayını olan bölgelerde geçerli olacak. Diğer pazarlarda Sony, bulut yayını bileşeni olmadan daha ucuz olacak olan PlayStation Plus Deluxe planını sunacak. Bulut yayını hariç diğer her şey Premium abonelik ile aynı olacak.

Yeni PlayStation Plus planları aşamalı olarak piyasaya sürülecek. İlk lansman Haziran ayında Asya’da, ardından Kuzey Amerika, Avrupa ve PlayStation Plus’ın şu anda mevcut olduğu dünyanın geri kalanında gerçekleşecek. Sony, 2022’nin ilk yarısının sonuna kadar tüm PlayStation Network bölgelerinin yeni planlara dahil edilmesini planlıyor.

Daha fazla bilgi lansmana yakın açıklanacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Dyson Zone Kullancısına Temiz Hava ve Pürüzsüz Ses Sağlıyor

Disney+ Türkiye Fiyatları ve Lansman Tarihi Belli Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz