Xiaomi, ilk akıllı saati Mi Watch’u Xiaomi Mi Note 10 lansmanında tanıttı. Şirketin ilk akıllı saati olan Mi Watch, iki farklı versiyonla kullanıcılara sunulacak.

Geçtiğimiz günlerde 108 megapiksel kameralı Mi Note 10 akıllı telefonunu tanıtan Xiaomi, şimdi de yeni nesil akıllı saati Mi Watch’u duyurdu. Xiaomi’nin ilk akıllı saati olacak Mi Watch, kullanıcılara pek çok yeni özellik sunacak.

Xiaomi’nin yeni nesil akıllı saati, Apple Watch’a benzemesiyle de anıldı. Tasarım olarak kare şeklinde olacak Mi Watch, sadece şekil olarak değil, özellikleri bakımından da Apple Watch’u andırıyor.

Xiaomi’nin ilk akıllı saati Mi Watch, 1.78 inç boyutunda AMOLED ekrana sahip. Ekran, safir camla korunuyor ve hafif eğimli bir yapıyla karşımıza çıkması planlanıyor. Saatin arka kısmı ise seramik malzemeden üretilmiş durumda. Sağ üst kısmında menüleri gezinmek için kullanılabilen bir tuşu bulunan Mi Watch’un sağ alt kısmında ise çok amaçlı bir buton bulunuyor. Saatin sağ arka tarafında dahili bir mikrofon yer almakta.

Xiaomi’nin ilk akıllı saatinin sol tarafında uzun ancak ince bir yapısı bulunan bir hoparlör bulunuyor. Bu hoparlörün hemen altında da yine bir mikrofon var. Xiaomi Mi Watch’un altında ise diğer akıllı saatlerde olduğu gibi bir şarj ünitesi ve bir nabız monitörü bulunuyor. Saat sade ve şık bir görünüme sahip olacak, gövdesi ise alüminyum alaşımlı bir malzemeden üretilecek.

Mi Watch’un en dikkat çekici özelliği ise batarya kapasitesi oldu. Xiaomi’nin Mi Watch akıllı saatleri  570 mAh batarya kapasitesine sahip ve şirket, bu bataryanın 48 saate kadar kullanım imkanı sunacağını belirtti.

Xiaomi’nin ilk akıllı saati tüketicilere pek çok özellik sunuyor. Bu özellikler arasında kalp atışı izleme, kandaki oksijen miktarının ölçümü, vücut enerjisinin takip edilmesi ve fitness aktiviteleri gibi özellikler de bulunuyor. Ayrıca Xiaomi Mi Watch 4, NFC desteğine de sahip ve Çin’deki kullanıcılar, bu destek sayesinde doğrudan ödeme yapabiliyorlar. Ayrıca bu akıllı saat, evlerinizdeki akıllı cihazlara da bağlanabiliyor.

İki farklı versiyonda kullanıcı karşısında çıkmaya hazırlanan Mi Watch’un ilk versiyonu alüminyum kasalı olacak ve 185 dolardan satışa çıkacak. Bugün itibariyle satın alınabilecek. Mi Watch’un beklenen ikinci versiyonunun ise aralık ayında piyasaya çıkması planlanıyor. 285 dolar başlangıç seviyesinden satışa sunulması beklenen cihaz paslanmaz çelik kasaya sahip olacak.