Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Japonya merkezli teknoloji devlerinden birisi olan Sony, dün gece gerçekleştirilen PlayStation Showcase etkinliğinde teknoloji meraklılarına yeni duyurularda bulundu. Yeni bir el konsolu ve bir kablosuz kulak içi kulaklık tanıtımı yapan Sony’nin Project Q olarak adlandırılan el konsolu hakkında bazı detaylar ortaya çıktı.
Teknoloji tutkunlarının merakla bekledikleri “Playstation Showcase” etkinlikleri dün gece gerçekleşti. Dünyaca ünlü Sony markası etkinlikte yepyeni oyunlarını ve “Project Q” dediği yeni el konsolu ile oyuncular için geliştirmiş olduğu kulaklığını duyurdu. İşte bir süredir merak edilen ve şimdilik adını “Project Q” olarak bildiğimiz el konsolu hakkında merak edilenler!

Project Q

Sony’nin üzerinde çalıştığı Project Q, aslında PlayStation 5 için geliştirilen DualSense adlı kumandanın özelleştirilmiş bir versiyonu olarak tanımlanabilir. Kumanda üzerindeki sol ve sağ tarafın işlevselliği korunurken, orta bölüme 8 inç boyutlu bir ekran yerleştirilmiş durumda. Aynı zamanda LCD yapıdaki bu ekran, 1080p çözünürlük ve 60 Hz tazeleme hızına sahip. Konu hakkında bilinen önemli unsurlardan birisi de DualSense’in dokunsal geri bildirim ve özelleştirme özelliğinin Project Q’da da bulunacak olması. Bu arada Project Q, bağımsız bir el konsolu değil ve Steam Deck ya da Nintendo Switch gibi konsollardan biraz farklı. Öncelikle bu ürün Wi-Fi bağlantısı ile PlayStation 5’le entegre biçimde kullanılabilecek. Ayrıca oyuncular, PlayStation 5’e yükledikleri oyunu bu konsolda oynayabilecekler. Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürüleceği bilinen Project Q’nun fiyatına ilişkin ise henüz bir bilgi yok.

Sony’den Bir de Kablosuz Kulaklık

Söz konusu etkinlikte Sony, yeni kablosuz kulaklığı ile ilgili detaylı herhangi bir açıklama yapmazken, kulaklığın düşük gecikmeli kayıpsız ses sunacağını açıkladı. Birkaç ay içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen kulaklığın PlayStation 5, Project Q ve PC’lerde kullanılabileceği biliniyor. Dün gece gerçekleştirilen “Playstation Showcase” etkinliğinde Sony bu ürünlere değindi ancak her iki ürün için de çok dazla bir teknik özellik açıklamadı. Hatta ürünlere ilişkin detaylara dair bilgileri ise önümüzdeki aylara bıraktı. Öyle görünüyor ki, birkaç ay içerisinde tüm bu merakımızı yenmiş olabileceğiz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz