Okuma Süresi
1 dakika

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’dan yeni bir atak daha! Akıllı telefon teknolojisinin ilerlemesinde büyük katkıları olan Samsung Galaxy S23 Fe modelinin teknik özellikleri daha geçtiğimiz aylarda sızdırılmıştı. Bu bilgilerin üzerine şimdi de modelin tanıtım tarihi ortaya çıktı.

Akıllı telefon teknolojisinde yaşanan hız gerçekten de baş döndürücü. Öyle ki, ardı ardına gelen modellerle kullanıcılar adım adım daha iyi ve kaliteli bir kullanım deneyimine ulaşıyor. Bu gelişime sürekli katkı sağlayan teknoloji devlerinden birisi olan Samsung, şimdi bir modelin tanıtımı için daha hazırlanıyor. Henüz geçtiğimiz ay teknik özellikleri sızdırılan Samsung Galaxy S23 Fe modeli için şimdi de tanıtım tarihi açıklandı. İşte detaylar!

Yeni Modelin Tanıtım Tarihi de Sızdırıldı

Güney Koreli teknoloji devlerinden birisi olan Samsung, Galaxy S 23 ailesinin bütçe dostu, uygun fiyatlı modeli için sürdürdüğü çalışmalarını tamamladı. Geçen ay teknik özellikleri hakkında bilgi edildiğimiz modelin şimdi de tanıtım tarihi sızdırıldı. Buna göre Samsung, uygun fiyatıyla birçok kullanıcıya hitap edebilecek Galaxy S23 modelini haziran ayında tanıtıma çıkarmaya hazırlanıyor. Yine daha önce de elde edilen bilgilere göre Exynos 2200 işlemci ile gelecek olan ve Galaxy S22 serisinde kullanılan işlemci, 4nm teknolojisiyle üretiliyor. ARM Armv9 CPU çekirdeklerinin de içinde bulunduğu 8 çekirdekli Exynos 2200; üç kümeli bir yapıda tasarlandı. Bu kümelerden ilki Arm Cortex-X2 amiral gemisi çekirdeği, diğeri üç performans ve verimlilik çekirdeği Cortex-A710 ve son olarak dört güç verimliliği odaklı Cortex-A510 çekirdek.

Diğer Teknik Özellikler

Haziran ayında tanıtıma çıkmaya hazırlanan Samsung Galaxy S23 Fe, 6 GB ve 8 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği ile geliyor. Depolama tarafında ise 128 GB ve 256 GB seçenekleri bulunuyor. Üçlü kamera dizilimine sahip olacağı bilinen modelde 50 Megapiksel ana kamera, bir adet ultra geniş açılı kamera ve periskop kamera yer alacak. Ancak tüm bu bilgilere rağmen öz çekim kamerasının teknik özelliklerine henüz ulaşılabilmiş değil. Bununla birlikte Samsung, bu modelinde 25W hızlı şarj teknolojisine sahip 4.500 mAh batarya kullanıyor. Son olarak modelin beklenenden erken tanıtılacağı belirtiliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz