Okuma Süresi
1 dakika

2019’un son ayına girdiğimiz bugünlerde popüler müzik platformu Spotify, her sene olduğu gibi kullanıcılarına yılın özetine bakmalarını sağlayan ve yıl içerisinde ‘en’ çok dinledikleri parçaları, podcastleri gösteren verileri paylaştı. Ancak Spotify bu sene sadece yılın ‘en’lerini açıklamakla kalmayarak ‘On Yıllık Özetim’ verilerini de kullanıcılara sunmuş durumda.

Spotify’ın oldukça beğenilen ve takip edilen özelliği ‘yılın en’leri, 2019 yılında en çok dinlediğiniz şarkı, albüm, sanatçı ve podcastleri derleyip sizi yıl içerisinde minik bir keşfe çıkarıyor. Ancak bu sene Spotify kullanıcılara sadece 2019’un özetini ve ‘en’lerini sunmayıp geçtiğimiz on yıl içerisinde en çok dinledikleri ve keşfettikleri ‘On Yıllık Özetim’i de sundu. Bunun yanı sıra ‘Yılın her mevsiminde en çok dinlediğiniz şarkı neydi’ kategorisini de ekleyen Spotify kullanıcılarına kişisel özetlerini daha detaylı inceleme imkanı sunuyor.

Sizin için derlenen 2019’un ‘en’lerini ve ‘On Yıllık Özetim’e Spotify’ın blog sayfası For the Record’tan bakabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Spotify’ın paylaşmış olduğu 2019’un dünyada ve Türkiye’deki ‘En’leri listesine ise buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.