Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Teknolojik iletişim operatörü Turkcell, e-ticarete adım atıyor. Şirket, Turkcell Pasaj ismini verdiği platformla, Trendyol, Hepsiburada gibi online alışveriş sitelerine rakip olmayı amaçlıyor. Sadece teknolojik ürünlerin bulunduğu Turkcell Pasaj kullanıma açıldı.

Mobil operatör sektöründe yıllardır çalışmalarını yürüten Turkcell attığı yeni adımla e-ticarete giriş yapıyor. Turkcell Pasaj adıyla anılan şirketin yeni platformu tıpkı ülkemizde pek çok kişinin alışveriş yaparken tercih ettiği Trendyol, Hepsiburada gibi sitelere rakip olacak. 

Turkcell aslında, kendi internet sitesi üzerinden bir süredir tüketicilere alışveriş hizmeti veriyordu. Ancak yeni kurulan platform sayesinde artık daha kapsamlı ürünlere ulaşılabilen Turkcell Pasaj artık kullanıma açıldı. Ancak diğer online alışveriş sitelerinden bir farkı bulunan Turkcell Pasaj’da kullanıcılar sadece teknolojik ürün alışverişi yapabilecek. 

Turkcell Pasaj ‘da sadece Turkcell satış yapmayacak

Kullanıcılar Turkcell Pasaj’da sadece Turkcell’in satış yapmayacak olması, şirketin yeni platformunu daha önce kendi ürünlerini sattığı mağazadan ayıran en önemli kriter oluyor. Pek çok teknolojik ürün ticareti yapan satıcılar da platform üzerinden e-ticaret yapabilecek. Dijitalleşmenin ve online alışverişin zirve yaptığı bu dönemde sektördeki rekabet daha da artacağa benziyor.

Tüketiciler Turkcell’in yeni platformunda, akıllı telefondan tablete, televizyondan elektrikli ev aletlerine, kişisel bakım ürünlerinden oyuncu ekipmanlarına ve çok daha fazlasına erişim sağlayabilecek. Turkcell’in yeni e-ticaret sitesi çeşitli kampanyalar ve ürün çeşitliliği ile rekabeti artıracağa benziyor.

Teknolojik ürünlere gelen vergiler ve değişken kur sebebiyle artık erişmekte zorluk duyduğumuz ürünleri, Turkcell Pasaj’da kullanıcılar esnek ödeme imkanı ile sahip olabiliyor. Bu da pek çok tüketicinin ürün tercihinde göz önüne aldığı bir unsur oluyor. Örneğin Turkcell Pasaj’da kullanıcılar satın aldıkları bir ürünün ücretini, kredi kartıyla satın alabildiği gibi Turkcell faturasına ekleme yaparak da ödeyebiliyor. Bunun yanı sıra Turkcell Pasaj’dan sipariş edilen ürünün aynı gün teslim edilmesi de oldukça önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor.

Turkcell, ilerleyen dönemlerde “Dijital Operatör” adını verdiği bir uygulamanın da platforma entegre edileceğini belirtiyor. Turkcell Pasaj’a buraya tıklayarak erişim sağlayabilir, platforma göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

TikTok içerisinde e-ticaret dönemi başlıyor

Çevrim İçi Alışveriş Platformu Marketyo E-ticarete Giriyor

Vodafone Süpermaket Yanımda ile Çevrim İçi Market Alışverişine Giriyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz