Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Steambox Beslenme Çantası, şarj edilebilir özelliği ile her zaman her yerde sıcak bir yemeğin tadını çıkarmanıza yardımcı oluyor. Ürün şu an ABD, Kanada ve Avrupa’da mevcut.

Dünyada buhar kullanan ilk elektrikli beslenme çantası olma özelliğini taşıyan Steambox, satışa sunuldu. Covid pandemisi sonrasında herkes yoğun çalışma tempolarına geri döndü. Bununla birlikte sağlık konusunda bilinçli ve farkındalıkla olmak da her zamankinden daha büyük bir önem kazandı.

Ulusal Sağlık Raporu’na göre obezite oranları tüm zamanların en yüksek seviyesinde bulunuyor. Bu yüzden sağlıklı ve dengeli beslenme oldukça önemli bir konu. Steambox sayesinde neyi, ne zaman ve nerede yiyeceğiniz tamamen sizin sorumluluğunuzda olur. Bu ürün sayesinde basit bir düğmeye dokunarak veya telefonu kaydırarak dakikalar içinde lezzetli ve sağlıklı yemeğinizi ısıtabilirsiniz.

Nasıl Çalışıyor?

Steambox’ın şarj edilebilir sistemi, tek bir şarj ile 3 öğüne kadar yemek ısıtma avantajını sağlıyor. Beslenme kutunuzun içine istediğiniz yemeği koyun, küçük su kabını doldurun ve yola çıkın. Karnınız acıktığında suyu bir ısıtma elemanına ekleyerek zamanlayıcıyı ayarlayın. Yiyeceğin türüne ve başlangıç sıcaklığına bağlı olarak ısınması ortalama 15-20 dakika sürer.

Ürün, geleneksel veya mikrodalga ısıtıcı ile karşılaştırıldığında buharda pişirme yiyeceklerin tadını daha iyi hâle getirerek besin değerlerini korur.

Steambox’ın diğer özellikleri arasında %99,9 sızdırmazlık, taşınabilirlik ve organik bambu materyaline sahip tasarımı yer alıyor.

Yiyecek Özgürlüğü

Steambox’ın temel vizyonu, tüketicilerin koşullar ne olursa olsun sıcak ve sağlıklı yemeklerin tadını çıkarmasını sağlayan yiyecek özgürlüğü yan, “Freedom of Food” olarak öne çıkıyor. Ürünün geniş kullanıcı kitlesi, gurmeler, aşçılar ve ofis çalışanları gibi oldukça geniş. Onları bir araya getiren tek şey, sıcak yemek tutkusu olarak Steambox’ı kullanmaya itiyor.

Philips İnovasyon Ödülleri’nde kurucu ortak ve CEO Amit Jaura, şu sözleri kullandı: “Pek çok sektörde artan özgürlük ve esnekliği gördük. Şimdi, Steambox’ın gıda endüstrisi için aynısı yapma zamanı.”

Yenilikçi fikir ile öne çıkan Steambox şarj edilebilir ve ısıtılabilir bambu beslenme kutusu hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz