1643019864_Dell_XPS_13_Plus

Dell, XPS 13 Plus modelini ve UltraSharp monitörü tanıttı. Dell’in şimdiye kadarki en güçlü modeli olarak tanıtılan XPS 13 Plus, modern, şık, basit bir tasarıma sahip.

XPS 13 Plus, gürültü veya ısıyı artırmadan %55 oranında daha iyi hava akışı sağlayan fanlar ile destekleniyor. 12. nesil Intel Core 28W işlemci ile tasarlanan XPS 13 dikkat çekiyor. Performans ve tasarım konusunda üst düzey deneyim sunmayı hedefleyen Dell, gereksiz ve sınırlayıcı özelliklerini kaldırdı.

Minimalist ve modern bir tasarıma sahip olan XPS 13 Plus, şık ve zarif klavyesi, fonksiyon dizisi, dokunmatik yüzeyi, avuç içi dayanağı ve kavisli kenarlarıyla kullanıcılara kusursuz, ikonik bir görünüm sunuyor. Üzerinde boş alan bulunmayan cihazın; modern ve uçtan uca arayüzlerle yalın ve uyumlu bir görünüm sunmak için genel tasarımında da sadeleştiği görülüyor.

1643019862_Dell_Ultra_Sharp

XPS 13 Plus, açık (Platin) ve koyu (Grafit) olmak üzere zamana meydan okuyan iki renk seçeneği sunuyor.   Özel olarak geliştirilmiş bir yüzey kaplamasına sahip olan cihazın tasarımında, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmak ve bütünsel bir görünüm sunmak için birbiriyle uyumlu tonlara sahip detaylar bulunuyor. Böylelikle sadelik ve yalınlığı ön plana çıkaran modern ve estetik bir görünüm sunuyor.

XPS 13 Plus’ın tuşlar arası boşluksuz klavyesiyse her tuşa basıldığında rahat ve verimli bir kullanım deneyimi sunuyor. Cihaz, medya ve fonksiyon tuşları arasında kolayca geçiş yapılmasını sağlayan yeni bir kapasitif dokunmatik deneyimi de getiriyor. Ayrıca geleneksel dokunmatik yüzeyin yerini, dokunsal özellikli cam dokunmatik yüzey alıyor.

Dell Ülke Satış Lideri Ümit Yeşiltaş, konu hakkında “Uzun süredir çevreye duyarlı olma konusundaki taahhüdümüzü sürdürüyor, bu kapsamda daha basit ve verimli bir üretim süreci geliştiriyoruz. Uyguladığımız bazı adımları kaldırarak, kaplama ve malzemeleri azaltarak ve geriye kalan parçaları güçlendirerek hurdaya ayrılan parçaları ve genel karbon ayak izini azalttık. Yeni ambalajlarımızı yüzde 100 sürdürülebilir kaynaklı malzemelerden veya geri dönüştürülebilirliği artıran kâğıt gibi yenilenebilir malzemelerden üretiyoruz. Yeni XPS 13 Plus da hidroelektrik yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak üretilen ilk XPS olarak öne çıkıyor. Böylece alüminyumun karbon ayak izi önemli ölçüde azaltılarak yüzde 100 geri dönüştürülebilirlik sağlanıyor. Tüm bunları yaparak yeni bilgisayar üretiminde malzemelerin yeniden kullanımını mümkün hale getirirken 2030 Hedeflerimize (Dell’s 2030 Goals) giden yolda önemli bir adım atmış oluyoruz” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Tüm Tesla modelleri Türkiye’ye geliyor

Battlefield 2042 tamamen ücretsiz hale gelebilir

WhatsApp sohbetleri, Android iOS arası aktarılabilecek

Temassız ödeme günlük işlem limiti yükseltildi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz